| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile de dragoste de pe internet? dupa parerea voastra credeti ca astfel de relatii virtuale sunt mai bune decat relatiile reale? si de ce
Tu ai fii atat de disperat/disperata incat sa ai o relatie cu cineva oarecare pe care abia l-ai cunoscut de pe internet si nu stii mai nimic despre el/ea doar ca sa ai cateva momente de placere?
De ce credeti ca in zilele noastre majoritatea relatiilor se fac pe internet? fiti sinceri.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey.

O sa le iau pe rand...

1. Cum sa fie mai bune? Nu au cum.
Singurul avantaj al relatiilor virtuale este ca nu mai cheltuiesti bani degeaba =]] *poate doar la factura de curent*

2. In primul rand nu as numi asta "disperare" ci mai mult "prostie maxima".

In al doilea rand... ce placere?

3. Nu se fac majoritatea pe internet.
In fine, cele care se fac pe internet se datoreaza lipsei de socializare, multi prefera sa stea in casa sau sunt prea timizi ca sa vorbeasca fata in fata cu o anumita persoana.

Pe scurt, in spatele monitorului oricine este "mare barosan".

| Doarunaltutilizator explică (pentru RainmakerX):

Ai dreptate sunt de acord cu ce ai spus tu.

19 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Dar cum se intemeiaza o relatie pe internet si cum se tine o relatie pe internet? Cuvinte frumoase poti sa spui, iar dragostea se poate sa o declari, insa poti sa te saruti sau sa intretii relatii intime pe Facebook sau pe TPU sau pe Messenger? E in regula sa faci cunostinta pe internet, iar apoi, daca te intelegi cu respectivul, sa discutati, insa o relatie nu se poate intemeia si consuma doar pe net.

| KodrutZ a răspuns:

Nu exista "mai bune" sau "mai rele" ci depinde de la caz la caz. Internetul e doar o modalitate in plus de a cunoaste persoane cu care sa te intelegi cit de cit.

| Doarunaltutilizator explică (pentru KodrutZ):

Astfel de relatii nu sunt de durata sunt de acord si cu ce ai spus tu dar parerea mea este ca fiecare om sa caute ceva real in care sa ai incredere e mai bine venita o relatie reala decat una virtuala.
Internetul are parti bune dar si parti bune nu tot ce zic diversi oameni este adevarat 100 la 100, unii oameni mai mint ca sa dea bine, nu poti avea incredere in ce spune cineva pe net daca nu-l cunosti bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu am zis relatie virtuala, am zis oameni care se cunosc online. La distanta merge doar cind distanta e mai mica ca lungimea...

| Drimmero a răspuns:

Cand eram si eu mai intr-o ureche si mai naiv, am pus si eu botul pe internet la astfel de ''relatii'', eram lesinat dupa o tipa pe care am cunoscut-o dintr-o conjunctura nu intocmai favorabila, mai mult dintr-o cearta am cunoscut fata respectiva. Nu sunt de lunga durata relatii de pe internet, prefer una in realitate fara doar si poate!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

De acord cu tine.

| Drimmero a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Eu nu-ti vand baliverne

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Asa e.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oh. Pai e ca o reclama. Ador acel produs. Dar daca nu merg sa il cumpar, degeaba.

| Doub a răspuns:

Nu există rel pe internet

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Pfai si ce vis am avut.

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu cine?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Daca te-ai prins...

A. Si in vis se facea ca eram pe TPU si speram la nu stiu ce prostii.

| Florentina9210 a răspuns:

Niciodata n-am pus botul la relatiile virtuale.

| WaterDrop a răspuns:

Sunt un dezastru, ales de persoane timide sau care efectiv nu mai au timp, curaj sau sunt constranse de anumite imprejurari sa iasa din casa ca sa intalneasca o persoana reala.

Majoritatea relatiilor se fac pe internet pentru ca nu mai exista barbati in noile generatii ci doar metrosexuali cu gandire de femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia incepe pe internet si apoi cei doi se intalnesc fata in fata, si continua de acolo,mi se pare ok.
Poti sa ai prieteni/prietene si l-a distanta,si sa te intelegi mai bine decat cu cei de langa tine,pentru ca sunteti mai apropiati la caracter,etc.
Dar sa stii cu cine vorbesti sigur,sunt multi care poarta masti,se dau altcineva,altcumva, de aia e si riscant.
Nu ca exagerez, dar s-au intamplat atatea cazuri in care erau pedofili care abordau copile, sau care convingeau pe fete sa le de-a poze cu ele dezbracate, etc.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La distanta*
Meh.