| Decster a întrebat:

N-am mai scris demult despre problemele mele pe care le am cu noua mea sotie. Am fost in luna de miere, la tara la mine (peisajul este mirific). Acolo ne-am intalnit cu fosta sotie si cu Radu. A iesit un scandal monstru, deoarece sotiile mele s-au luat la bataie si na, a fost totul distrus. Dupa ce ne-am linistit, i-am gonit pe Radu si pe fosta sotie. Toate bune, pana sa ajungem la padure, unde i-am gasit din nou. Au ramas cu masina impotmolita si de aici incepe adevarata problema. N-am vrut sa-i ajut, iar fosta sotie s-a dat jos din masina si a inceput sa zica chestii neadevarate despre mine. Actuala sotie s-a suparat si n-a mai vrut sa vorbim. Cum sa o impac? Deja am trecut printr-un episod de cearta, in baie, cand i-am zis sa nu ma mai sapuneasca. Ajutor!

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si marmota invelea ciocolata in staniol!
Vad ca majoritatea intrebarilor tale sunt la fel de fantasmagorice ca si asta. Iti povestesti visele, sau ce?

| kandaraki a răspuns:

Inseamna ca vei avea a treia sotie in viata ta.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred ca o sa-i treaca supararea dupa o vreme si atunci puteti discuta rational, explicandu-i ca fosta s-a simtit jignita si ca a inventat lucruri pentru a te umili. Nu te mai pierde cu firea. Unele femei sunt mai emotionale, vulnerabile si sensibile iar daca nu esti pregatit pentru astfel de incidente, risti sa te imbolnavesti de nervi. Succes!

| cosssmyn a răspuns:

Toate probleme apar cand omul se indeparteaza de Dumnezeu!
Bolile la fel. se nasc din suflet!
Roaga-te sincer la Dumnezeu, sunt cazuri in care nici un om nu te poate ajuta decat Dumnezeu si fiul Lui Isus Hristos!

| DJSpook1 a răspuns (pentru cosssmyn):

Sincer esti prost si idiot gramada, bai omule gandeste in rasa ta cu mintea TA nu cu mintea ALTUIA. Ce om rational i-ar spune asta unui om? El ar trebui sa-i explice frumos sotiei sale ca nu mai are nici o legatura cu fosta sotie si ca s-au intalnit in acea locatia este pur si simplu o coincidenta. Esti incult rau frate, iti recomand sa dai cu capul de pereti si dupa eu cred ca o sa-ti revii daca nu, mai incearca, poate reusesti.

| cosssmyn a răspuns (pentru DJSpook1):

Intreaba-l pe el de coincidente!
Nu sunt om rational prietene am fost ca tine.
Terminati cu ratiunea voastra degeaba ai ratiune daca nu ai dragoste
Degeaba faci tu asta de unu singur nu pricepi?
Sau te increzi numai in tine? Vezi ca pierzi

| DJSpook1 a răspuns (pentru cosssmyn):

Eu ma bazes pe mine si numai pe mine, de ce sa imi pun toate increderea in ceva si sa o pierd? Am fost dezamagit de prea multe ori ca sa mai am incredere in cineva.

| cosssmyn a răspuns (pentru DJSpook1):

Mult nu o sa tina pentru ca o sa cazi crede-ma!
O sa vezi ca o sa ajungi in situatia in care nu o sa mai poti face nimic fara Dumnezeu!
Ai fost dezamagit de cine? de oameni pai? asta e alta problema
Dumnezeu nu are nici o vina.
Cauta-l cu adevarat si il vei gasi! Si eu am fost ateu si ratacit mult timp.
Dar nu astepta sa treaca timpul pentru ca vei suferii si mai mult!
Suferinta are rolul de a te aduce mai aproape de Dumnezeu depinde de tine

| DJSpook1 a răspuns (pentru cosssmyn):

Eu nu am dat vina pe Dumnezeu, si eu cred in Dumnezeu, dar nu in cel care este prezentat in biblie, eu nu o sa ajung in starea aia de care zici tu si o sa ma tina cat vreau eu, eu nu sunt ca tine.

| cosssmyn a răspuns (pentru DJSpook1):

Nu ca tu crezi in Yoga si in Sinele Tau, ati luat-o razna toti cu budismul si hinduismul, macar daca ati citi carti despre oamenii care le-au practicat
1. Moartea unui Guru - Rabi Maharaj carte audio online o gasesti si pe Youtube
2. Din Tibet in Sfantul Munte la batranul Paisie - e vorba despre 2 tipi care viziteaza Muntele Athos si ajung sa il cunoasca pe un tanar care a stat timp de 14 ani in grija budistilor

| DJSpook1 a răspuns (pentru cosssmyn):

Ce am spus eu si ce spui tu, n-am cu cine sa vorbesc.

| cosssmyn a răspuns (pentru DJSpook1):

In ce Dumnezeu crezi in cel din tine? Vezi ca si Satan asa a crezut din cauza mandriei

| cosssmyn a răspuns (pentru DJSpook1):

Adica tu te crezi Dumnezeu

| cristimihailov a răspuns (pentru cosssmyn):

Da-i si tu numarul de telefon al lui Gizăs sa-i puna cateva intrebari sau calmeaza-te daca nu il ai.

| cosssmyn a răspuns (pentru cristimihailov):

O sa il primesti tu curand, ai sa vezi

| cristimihailov a răspuns (pentru cosssmyn):

Mai bine daca ai putea sa imi dai contul de skype al lui?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimus02 a răspuns:

Asa sunt femeile. Se supăra din orice. Prin faptul ca a auzit chestii ce nu ii convin despre tine (chiar daca sunt neadevărate ) o face sa isi piardă siguranta in sine. Eu zic sa ii lasi putin timp de gândire si eventual sa te porți mai frumos cu ea dar nu in mod agresiv. Adica daca ii propui sa faci ceva pentru ea si zice nu atunci e nu. Nu încerca sa insisti. Spune ceva gen: Bine, daca ai nevoie de orice doar spune-mi.