| Ctrl a întrebat:

Salut, salut.Deci, vreau si eu niste sfaturi, sa ma ajutati cu cevabig grin Hai sa trecem la subiect.Eu am avut 3 prietene foarte bune.Ne aveam super bine.In timp ce ma aveam bine cu ele, eram certata cu o,, fosta prietena cea mai buna". Asa, in vara asta, a vrut sa ne impacam.Si eu m-am impacat, dar am avut o ezitare.Si culmea, m-am impacat chiar de ziua ei. Celelalte 3 prieten ale mele s-au suparat pe mine, pentru ca le mai facusem odata chestia asta.In fine, a trecut o luna de cand ma impacasem cu ea, dar nu ma aveam ca atunci cand era,, prietena mea cea mai buna". Adica, ma jignea, uita ca mai sunt si eu prin preajma, si ma rog facea lucruri care ma suparau.Si m-am certat din nou cu ea.Bine nu a fost cearta cu injuraturi, bla bla bla.Si am ajuns la concluzia ca ea s-a folosit de mine in tot acest timpwinking. Si, as vrea sa ma impac cu cele 3 prietene dinainte.Am vorbit cu ele, dar. am vazut ca nu sunt asa apropiate cu mine, nu vor niciodata sa ies cu ele dumincastraight faceBine, nu mi-au spus-o in fata, dar am vazut ca ele ies si pe mine ma lasa balt.Acum vine intrebarea:cum ma pot apropia de ele si sa le fac sa inteleaga ca nu voi mai repeta greseala asta?sigh Pentru ca tin mut la ele, si printre acestea se numara si prietena mea din copilarie.straight faceIMi puteti da niste sfaturi?happy Asa, toti pentru unu.big grin

Răspuns Câştigător
| fantomitzu a răspuns:

Ti-ai cerut scuze? Conteaza foarte mult asta, chiar daca sunt numai cuvinte si nu fapte.Ai putea sa le spui ca o sa le demonstrezi ca te-ai schimbat, ca nu mai repeti aceeasi greseala.Comunicarea este cheia aproape a oricarei probleme(,, vorba vine,,). Ideea este ca si ele tin mult la tine(poate vor sa iti dea o lectie, poate nu.; nu le cunosc) si le-ai ranit mult.Acum depinde numai de tine. Cereti si tu scuze(fara rusine.ca altfel nu faci nimic) si vorbeste cu ele, fata in fata, undeva unde sa fiti doar voi(la tine acasa, prin ideea ca le inviti tu, le zici ca vrei sa vorbesti ceva cu ele) si vorbesti deschis daca zici ca sunteti foarte apropiate. Sper ca te-am ajutat catusi de putin.Succes!

3 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Imi pare rau dar daca deja ai vorbit cu ele si le'ai spus ca iti pare rau si ele nu ti'ai mai acordat nici o sansa nu cred ca mai ai ce sa faci.

Orice decizie.are si consecinte pe care trebuie sa le suporti.Ar fi trebuit sa te gandesti la asta dinainte... dar depinde si de caracterul lor.Eu una nu as ierta un astfel de gest... dar depindehappy

oricum.succeshappy

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Probabil le este foarte greu sa te mai creada inca o data si sa iti mai dea inca o sansa. Trebuie sa le arati ca iti pare intr-adevar rau pentru cea ce ai facut si ca nu vei mai repeta niciodata greseala asta. Iar lor o sa le ia foarte mult timp sa isi recapete increderea in tine.
In orice caz te vor ierta, dar nu vor uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mnnnnnnnnnnnnn