| anonim_4396 a întrebat:

Salut, o scurta intrebare, cum se defineste familia in Uk? Si unde pot gasi in engleza ceva articole despre asta? Ceva oficial, pe site-uri gov sau serioase.

4 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Acesta este cel mai potrivit.: https://www.ons.gov.uk/......2015-11-05

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru wpetterssone):

Da, mersi f mult, e bun ce-am gasit aici, ca e pe site gov. Tutusi daca mai sunt site-uri care definesc familia in uk, legal, sunt binevenite si alte raspunsuri, pentru cine se pricepe. Am nevoie pana luni de ceva referinte, si nu pot cita din wikipedia, sau mai rau, dintr-un ziar de 2 lei. trebuie o sursa guvernamentala.

| MGEORGESCU a răspuns:

Poti incerca varianta asta:
-scrii www.google.uk si de acolo poti accesa notiuni despre ce ai tu nevoie, motorul de cautare o sa iti caute date doar din UK

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MGEORGESCU):

Nici nu stiam ca exista asa ceva :)
ce-mi da pe google nu-mi trebuie, si ca sa caut cu motor de cautare pe www.legislation.gov.uk/, nu merge. Ti-am zis asa daca erai curios.
google-u oricum daca bat google, mi-l da pe cel.uk.