| anonim_4396 a întrebat:

Poate pare aiurea întrebarea, dar intreb. De curând dupa multi multi ani, l-am regasit pe varul meu care e plecat, stabilit in SUA (cam de 20 ani). Nu ne-am vazut aproape niciodata, decat când eram copii. Plin de emotie dupa ce mi-a acceptat cererea pe Facebook, i-am spus cine sunt, m-a recunoscut. Nu stiu, eu tot am niste semne de intrebare :
1. Se poate dupa atatia ani in care nu ne-am vazut niciodata, nu am vorbit, sa ma recunoasca? (faptul ca m-a primit, m-a recunoscut, inseamna ca exista o relatie de sange puternica nu? )
2. Sau a zis ca ne cunoastem asa doar...? Asa veni vorba
3. E destul de prietenos, ok, iar faptul ca imi zice,, frate" (nu suntem frati, in celalalt sens) inseamna ca (nu stiu cum sa explic) totul e ok, adica ne intelegem, buni veri?
4. Cred ca nimeni nu ar zice ca ne cunoastem, daca nu ne cunoastem, asa-i? E aberant, trebuie sa fii cu probleme la cap sa zici, sa zica cineva te cunosc, esti fratele, varul meu desi nu e asa...

Week-end placut sa aveti!

2 răspunsuri:
| Cimpean_Bianca_1990 a răspuns:

Daca a cerut detalii despre familia ta, si din spusele lui ti se pare ca ar cunoaște locurile unde s a născut sau rude mai învârtă, daca crezi ca si a amintit ceva... poate sa fie adevărat
Testează l întrebându l tu pe el anumite lucruri comune. Numele parinților, bunici, verișori, sat sau locul unde ii sunt rudele ca asta e imposibil sa uite chiar daca au trecut 20 de ani. Si atunci iti vei da seama.

| RioSBioSS a răspuns:

Iti sugerez sa ai grija deoarece nu cred ca te poate recunoaste dupa atatia ani. Ori daca iti va cere vreo suma de bani ar fi de preferat sal refuzi