| Poinsettia a întrebat:

Se dau bani sau cadouri la cununia civila? De flori stiu.
Mersi fain.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți da și bani și cadou.
Pa, pa.

| Ecea a răspuns:

Cadouri in mod normal.

| AlinaaAli a răspuns:

Da! de obicei se dau cadouri,daca vrei sa dai si bani pe langa un cadou e si mai bine tongue
De obicei la cununia civila se dau cadouri, insa daca nu ai timp de alergat prin magazine, poti sa dai si baniwinking

| elenababy a răspuns:

Cadouri

| speranza a răspuns:

La cununia civila se dau cadouri.Dar nu toti dau cadouri,altii dau si bani,aceia care nu au avut timp sa caute un cadou sau nu au stiut ce sa cumpere. Florile se dau la cununie, dar din partea rudelor, care ii felicita pe tinerii casatoriti.