| Daniel9988 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat...Ne-a sunat sora ei(care sta la Constanta) si a spus ca a venit un barbat la ea la poarta care insista sa vorbeasca cu sotia mea.Era vorba despre un tip Nicu, un baiat cu care sotia mea a vorbit cu ani in urma(pe la 17-18 ani) inainte sa ma cunoasca pe mine.Cumnata nu a acceptat sa ii dea numarul de telefon, iar tipul a spus ca oricum o va gasi pe Facebook sau cumva.Si eu si ea ne intrebam ce vrea.Este insurat,are copii,deci nu vad ce are de vorbit cu,, fosta" ca sa zic asa.Ce ziceti? Ar fi bine sa incercam sa il gasim sa vedem ce are de spus sau ne va tulbura linistea degeaba?

35 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

O fi fost beat...Nu va stricati linistea degeaba.
Chiar ca l-o fi apucat dorul de vremurile trecute.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici un sens sa-l cautati, verun lunatic care si-a adus aminte de ce mult o iubea el pe nevasta-ta si voia sa vada ce mai face acum, ca sa-i tulbure fericirea, casnicia samd.

Dat-i pace, ca nu merita sa va creati stres si certuri in familie!
Cumnata-ta a procedat foarte bine, ca nu i-a dat numarul de telefon!

| Daniel9988 explică (pentru Violleta2022):

De certuri nici nu se pune problema.Pentru ce?

| Drimmero a răspuns:

Ce mai astepti? da-i la gioale!

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Bataie? happy

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Eu glumeam, n-o lua de-a buna, dar daca nu te lasa in pace,, nu vei rezolva nimic cu politia, vei rezolva singur toate problemele.

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Cum? Cu pistolul sau piciorul laughing))>? Glumeam.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Am ajuns la concluzia ca in ziua de azi legile sunt date ca sa fie doar incalcate, singur iti faci dreptate mereu,, nu astepta sa se bage altul pentru tine, singur trebuie sa-ti rezolvi problemele, nu se baga politia cum zic ceilalti mai sus, ei uita un lucru important: Traiesc in Romania ))))))

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Daca tipul nu mai apare nu-mi fac de lucru.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Daca se potoleste, lasa-l in pacea lui,, dar daca nu da pace, cred ca stii cel mai bine cum sa scapi de el.
Nu sa-l impusti ca sa o dai in belele/

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

N-am pistol. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lu' Nicu de la Constanta i- a cam crescut aroganța.
Poate are vreo boala incurabila si, inainte sa moara, vrea sa le ceara iertare tuturor cunoscutilor.
Nu va opriti din drumul vostru, daca vrea sa va caute, sa o faca.

| AndreiWeisz a răspuns:

De ce nu? Mai bine sa termini odata pentru totdeauna cu subiectul asta. Sunati-l, aflati ce vrea si gata. Poate e ceva important, poate e vreo prostie, oricum nu aveti ce pierde.

| Daniel9988 explică (pentru AndreiWeisz):

Nu avem date de contact de ale lui, nu stim ce-i cu el si de unde sa il luam.A venit la poarta cumnatei si s-a carat dupa.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Daniel9988):

O sa mai revina el daca chiar are nevoie de ceva.

| cevdet a răspuns:

Si mie mi se pare ciudat. Nu e nevoie sa ia legatura cu sotia ta decat in caz extrem. Iar daca ar fi fost asa, i-ar fi spus cumnatei despre ce este vorba.

| Daniel9988 explică (pentru cevdet):

Pai asta e partea ciudata: are 3 copii, are o sotie cu care din cate am auzit se intelege foarte bine.Ce ar avea de vorbit? Si n-a vrut sub nicio forma sa ii zica ceva cumnatei, a zis ca vrea sa vorbeasca face- to-face...

| cevdet a răspuns (pentru Daniel9988):

Sigur nu e nimic important daca nu i-a spus cumnatei nimic. Daca nu cumva, nu i s-a facut de o aventura. Barbatii vad ce au avut, dupa ce au pierdut. Stati departe de el.

| Daniel9988 explică (pentru cevdet):

Repet,n-a fost ceva serios(stii tu la ce ma refer).Nu vad ce aventura sa viseze.

| cevdet a răspuns (pentru Daniel9988):

Tocmai, pentru ca nu a avut-o, poate vrea acum sa-si ia revansa. PRESUPUN, nu te agita. El stie ca este casatorita? Poate nu se intelege chiar asa de bine cu soatia si isi cauta un nou adapost... Variante pot fi multe.

| Daniel9988 explică (pentru cevdet):

Stie ca suntem casatoriti, stie ca avem si un copil.Adapost nu isi gaseste, sotia mea nu-i azil.

| cevdet a răspuns (pentru Daniel9988):

Haha, mi-a placut replica ta!
Pina nu spune cumnatei (sau altcuiva) despre ce este vorba, sfatul meu e sa stati linistiti si sa nu luati legatura cu el; mai ales sotia ta. Nu poti sti ce reactie va avea. Daca e ceva serios si important, sa spuna (macar partial) cumnatei, daca tot a deranjat-o. Atunci decideti daca vorbiti cu el sau nu.

| Daniel9988 explică (pentru cevdet):

Asta si facem.

Răspuns utilizator avertizat