| banderas68 a întrebat:

Sunt nou pe TPU.ro numele meu este Ifteme Bangal, prietenii imi spun bandi. Am 43 de ani merg usor pe 44 (anul acesta). Problema mea este ca nu am avut foarte multe relatii. pur si simplu nu pot avea relatii cu femeile. se rupe totul foarte repede. Stiu ca nu este un capat de lume, si mai am mult timp in fata dar mama imi spune ca nu sunt la casa mea, n-am familie, etc. (unele persoane din familie considera ca sunt atras de barbati). Astept raspunsuri despre cum pot comunica mai usor cu femeile sau. nu stiu. help.

Răspuns Câştigător
| TropicalStorm a răspuns:

Stai frate linistit. nu este o mare problema... poate nu ai dat de persoana potrivita. asa e si in cazul meu, am eu 19 ani dar am avut doar 3 relatii pana acum si de ceva timp mai exact aproape 1 an nu am mai avut nici macar o relatie. si problema ca ai fi atrasa de barbati? nu cred sincer nu cred. uite eu am un prieten. cel mai bun prieten al meu si iesim aproape in fiecare seara amandoi sau cu fratele meu si inca un baiat deci vreo 4 baieti laughing. dar nu asta vreau sa zic, ceea ce vreau sa zic e ca ies mai mereu cu cel mai bun priete si copiii astia tot striga pe strada "gay, gay" ii ciudat desii m-au vazut de o gramada ori ca ieseam cu "fosta" ne sarutam ne tineam de mana etc.ei continua. dar nu ii luam in seama, nu sunt atras de sexul masculin. ma rogoh go on eu zic sa nu'ti faci probleme si mai stai pe TPU cine stie poate intrii la o discutie live si iti gasesti jumatatea tongue. Multa Bafta. aaa si App nici la mine nu tin relatiile si la mine se rup repede singura mea relatie mai lunga a fost de 11 luni. deci.intelgi tu.

9 răspunsuri:
| RobertTmroo a răspuns:

Cu siguranta nu ai intalnit pe cine trebuie, dar totusi incearca sa iesi cu o femeie mai apropiata de varsta ta, oricum peste 30... , acum depinde de situatie, ca daca doua persoana se plac atunci nu prea ai cum sa faci astfel de reguli.
Daca gasesti mai greu o fata care sa te placa/ sa iti placa, atunci ca sa incepi sa socializezi mai bine, incearca sa cauti pe net diferite situri de socializare, matrimoniale,... si creaza-ti un profil pe cel site, astfel vei incepe sa intalnesti femei de diferite varste cu care vei putea socializa, pe mess, direct la o intalnire, depinde de voi, conteaza sa iti placa acea femeie pentru ca nu mai atunci vei putea sa comunici, sa o asculti, sa o intelegi, sa fi mai tandru,..., vreau sa spun ca daca nu iti place cu adevarat de cineva atunci nu poti sa fi bun, afectuos, sensibil, ai sa vezi ca o sa intalnesti si alte persoane, femei care cred si ele din pacate despre ele ca nu pot avea relatii, precum spui tu mai sus "pur si simplu nu pot avea relatii", astfel povestind cu ele, vei gasi mai devreme sau mai tarziu pe cineva care sa se potriveasca cu caracterul si personalitatea ta.
Bafta in toate, ai incredere in tine si neaparat invata sa asculti si cuvintele, sentimentele celeilalte persoane cu care vei socializa happy!

| harciog a răspuns:

Defectul asta are la baza una sau mai multe deceptii puternice cu femeile si plafonarea ta. Tind sa cred ca te-ai plafonat repede refuzind lupta. Daca luptai si mai aveai deceptii nici nu le mai luai in seama, deveneau o obisnuinta si tu mergeai inainte.Cit despre ce spune lumea din familie,de cele mai multe ori ei cauta o explicatie care, din pacate sau din fericire, in cazul tau este gresita.

Răspuns utilizator avertizat
| summer12 a răspuns:

Iti fac eu cunostinta cu cineva laughing

| winter a răspuns:

Cam ce varsta aveau femeile cu care petreceai? ca daca sunt tinerele o sa ti se intample mereu lucrul asta si nu o sa poti duce o relatie pana la capat.cauta persoane care sunt de varsta ta ex:40 ani

| Denisa444 a răspuns:

Daca stai inchis in casa si cauti raspunsuri pe net n-o sa gsesti prea curand, asa ca participa la o viata sociala cat mai activa si poate reusesti. Ai incredere in tine.

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

In primul rand Bine ai venit! :*
Si stai linistit ca nu prea conteaza daca ai incredere in tine totul va fi bine! trebuie sa fi doar tu si sa te bazezi pe intuitie can vorbesti cu cineva fi sincer si nu fi agitat. FI TU INSATI SI NUMIC NU TE VA MAI OPRI!

Bafta si sper ca te-am ajutat

hee hee fundita?

| necunoscut_1645 a răspuns:

Ma chiar esti nu stiu cum sa iti zic
omu a vrut sa il ajuti nu sa il ei la misto

| Loredana_5130 a răspuns:

Poate pana acum nu ai gasit pe cine trebuia...I-ti plac femeile cu adevarat? Eu cred ca trebuie sa ceri ajutorul unui expert in asa ceva.Este mai complicat