| elizzza_2072 a întrebat:

am nevoie de sfatul vostru. de curand am inceput sa am relatii sexuale cu prietenul meu, insa lucrurile nu merg bine. desi amandoi am mai avut relatii si cu alte persoane am ajuns la concluzia ca pur si simplu nu merge. ce se intampla?! desi el a avut mai multe contacte... fizic inca e virgin happy ideea e ca nu ma deranjeaza asta dar se excita incredibil de repede si simt ca nu mai am rabdare... stiu ca uneori sunt egoista doar ca de data asta chiar vreau ca lucrurile sa mearga bine si sa gasesc niste raspunsuri. oare are vreo legatura gradul lui de excitabilitate cu faptul ca e inca virgin? cine are o parere despre acest lucru il astept. mersi

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista "a avut relatii sexuale, dar e virgin". Presupun ca te referi la faptul ca are frenul integru. Sa stii ca majoritatea barbatilor il au integru toata viata. Asta nu le afecteaza viata sexuala si, cu certitudine, nu-i face virgini.
Asadar, frenul lui nu are nici o legatura cu problema voastra. Cred ca pur si simplu sunteti incompatibili in pat. Se poate ca in timp sa se amelioreze, intotdeauna sexul devine mai bun pe masura ce partenerii se cunosc tot mai bine. Dar incompatiblitatea poate persista, exista si posibilitatea asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fimoza este o boala, nu are nici o legatura cu virginitatea.
Virginitatea reprezinta starea unei persoane care nu a avut nici un contact sexual.
Fimoza este o boala determinata de ingustarea ineulului preputial care nu permite decalotarea penisului. Poate aparea la barbati indiferent de varsta sau de activitatea sexuala.
Nu ca nu te-ai facut inteleasa, ai spus cu totul altceva. E ca si cum eu ti-as spune: am o problema, maneca de la bluza mi-e stramta. Tu mi-ai spune: ia-ti alta bluza. Apoi eu as zice: poate nu m-am facut inteleassa, de fapt am fractura de brat si as avea nevoie sa ma duci la spital. Vezi logica?
Un pacient cu fimoza nu se vindeca de la sine. E adevarat ca circumcizia duce la o usoara scadere a sensibilitatii peniene (scadere care va deveni imperceptibila in cateva luni, in sensul ca nu va mai simti ca e ceva in neregula).
Dar fara circumcizie, un pacinet cu fimoza va dezvolta impotenta si va face infectii urinare repetate (nu-si poate face toaleta, de vreme ce nu poate decalota cu usurinta), infectii care in timp ii vor afecta prostata, vezica si rinichii. Ejacularea precoce nu are legatura cu fimoza si nu va fi rezolvata prin circumcizie. Fiindca modificarea de sensibilitate este prea putin importanta ca sa conteze si pentru ca ejacularea precoce este mai ales o problema psihologica, numai aparent are legatura cu excitatia prea mare.
Rezumand eu, fiindca tu folosesti termenii complet anapoda si nici macar tu nu mai intelegi ce ai vrut sa zici:
1. virginitatea este o stare cu care ne nastem si pe care o pierdem la primul contact sexual.
2. fimoza este o boala pe care un barbat o poate face in orice moment al existentei lui (de la viata intrauterina pana la varsta a treia).
3. virginitatea si fimoza sunt doua chestii complet diferite lipsite de orice legatura intre ele.
4. sigurul tratament al fimozei este circumcizia.
5. fimoza netratata se agraveaza, duce la impotenta si infectii urinare.
6. circumcizia nu rezolva ejacularea precoce.

| lyrics a răspuns:

Asteapta si tu pana la a doua partida.
poate nu termina asa repede
thinking

| Just4FunHD a răspuns:

Daca se excita prea repede ia tu initiativa. Poate ca el grabeste lucrurile iar tu vrei un preludiu mai lung. Incearca sa vorbiti, sa comunicati caci comunicarea e baza tuturor relatiilor sexuale. Incearca sa fii tu care ai telecomanda si vezi cum iti merge. Spune-i ce iti place, nu-ti fie frica si ca vrei sa respecte ce iti place.
La faza cu virginitatea sustin pe Brigaela. Poti fi virgin din punct de vedere fizic, dar odata ce ai facut dragoste nu mai esti virginhee hee

| deviant18 a răspuns:

Presupun ca, spunand ca e inca virgin, vrei de fapt sa zici ca nu i s-a rupt ata. asta nu inseamna ca e virgin. exista o gramada de baieti care au avut multe contacte sexuale si care au inca ata intacta. referitor la intrebarea ta, singurul sfat care imi vine in minte e: da'i sa bea bere sau vin. o sa il tina atat de mult incat la un moment dat o sa il bati pe fund ca pe un borcan de ketchup sperand sa termine odatabig grin

| c76650531 a răspuns:

O sa se invete sa se controleze si o sa fie ok nu are practica cu incetu se face si otetu

| elizzza_2072 explică:

Okay Brigaela. probabil nu m-am facut eu inteleasa... ideea e ca am mai cercetat problema pe net si cred ca are ceea ce se numeste fimoza. unii zic ca e bine o interventie chirurgicala, altii nu. si in acelasi timp am aflat ca dupa ce sufera aceasta interventie zona devine mai putin sensibila... deci asta ar putea cumva sa rezolve problema cu excitarea?

| elizzza_2072 explică:

Ideea e ca eu sunt destul de open si vorbesc orice cu el. in schimb el pare sa fie putin jenat... dar asta se rezolva happy vreau doar sa aflu mai multe despre aceasta chestiuta cu fimoza si eventual daca a mai trecut cineva prin asa ceva. stiu ca totul se intampla si la nivel psihic cand e vorba de intimitate. vreau doar sa aflu mai multe si in functie de asta sa stiu cum sa rezolv situatia.

| elizzza_2072 explică:

Bine bine... multumesc pentru lamuriri dar nu cred ca trebuie sa mi se reproseze asa tare niste chestii pe care pur si simplu nu le stiam pentru ca nu le-am mai intalnit. am cerut o parere, un sfat, nu reprosuri... chiar simt ca ma confrunt cu ceva putin mai serios, nu cred ca era cazul unor replici in genul. mersi oricum