| GabrielTiberiu a întrebat:

Salut, sunt si eu intr-o relatie cu o fata de 3 luni. Stăm într-o casă in Germania, casă la comun, mai stau inca 2 băieți. Ei cam încearcă sa se dea la ea, ea le mai aruncă cate un zambet, mai râd la glumele lor. Si nu stiu ce sa cred, daca ma înșeală, sau daca face chestii nasoale in lipsa mea, de exemplu sa plece din cameră in timp ce eu dorm, sa se culce cu ei. Nu știu cum sa imi dau seama daca ma înșeală cu unul din ei sau nu. Menționez ca am adus in discuție ca sunt gelos pe ei, si nu știu ce sa cred. Nu știu daca vorbesc pe Facebook, sau wapp, daca și-au dat numerele de telefon, nu pot sa imi dau seama. Ma ajutați va rog cu un sfat?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E o idee foarte proasta sa licuiesti cu cineva fara casatorie. Depunde ce principii are in privința inselatului. Fidelitatea e intotdeauna o alegere.

| Simpatic a răspuns:

Singura solutie ar fi sa te muti doar tu si cu ea in alta parte, insa costurile ar fi mai mari si pe langa asta tot nu ai avea certitudine despre ce se intampla in spatele tau, cand nu esti cu ea
parerea mea poate gresit iti spun, dar daca cineva iti da motive sa te indoiesti atunci nu este pentru tine...in schimb in cazul discutat de tine este mai complicat putin pentru ca s-ar putea ca ea sa nu se faca vinovata de ceea ce tu o banui, insa este gresit sa locuesti tu cu o femeie si cu alti 2 baieti la aceeasi locatie! daca cei 2 erau un cuplu format din el si ea, atunci era ce trebuie!

| dullcat a răspuns:

Scenariul acesta e un motiv excelent pentru care nu trebuie sa te muti cu cineva asa, numai dupa trei luni de relatie.Ea ce ti-a spus ca i-ai dat de inteles ca esti gelos?

| AliGab a răspuns:

Sfatul meu este sa va mutati singuri sau cu cupluri

| Miruna333 a răspuns:

Bine ar fi fost sa te fi mutat cu ea dupa ce aveai incredere in ea si in relatie. Zambete sunt, glume sunt, dar asta nu inseamna neaparat ca te insala. Daca razi si glumesti cu cineva, nu inseamna automat ca te si culci cu acea persoana, insa, nici imposibil nu poate fi. Cand o persoana insala, sunt semne, insa, daca nu observi ceva, e posibil sa nu fie nimic. E posibil sa nu faca nimic prietena ta si totul sa porneasca din gelozia si neincrederea in prietena ta.