| skydi a întrebat:

Tot ce voi scrie, e chiar real! Chestia este ca de la 1 mai 2010 nu pot sa -imi gasesc linistea. Mi-am tradat cel mai bun prieten.30 aprilie 2010 a fost ultima zi cind ne-am mai sunat, cind am mai zimbit impreuna.Chestia este ca noaptea din 30 april spre 1 mai am fost cu totii la o vila sa ne distram.Prietenul meu e casatorit si e mai mare decat mine cu 5 ani.Va rog sa ma credeti ca eram cel mai fericit cind petreceam timpul cu el si sotia luii (ei pina cind nu au copii). In acea noapte toti ne distram si eram toti in usoare stare de ebrietate si chestia este ca sotia lui s-a apropiat de mine si m-a sarutat, eu nu stiu de ce dar nu am putut sa o resping.SI cel mai strasnic este ca el prietenul meu si sotul ei in acel moment chiar a vazut toate acestea.In noaptea aceea am stat in genunchi si plingeam in fata lui insa nici pina in ziua de azi, el nu s-a mai comportat asa cum a fost. Locuim intr-un bloc si zi de zi ne ciocnim ba chiar citeodata ne distram impreuna, insa mii dureros sa privesc la ceea ca nu mai are incredere in mine.SIncer, si acum scriu si lacrimez."Nu pot sa uit cum el mi-a zis ca ii sunt un frate si sunt cel mai sincer" Nu pot trai astfel.simt ce sunt "bolnav" sufleteste, ce sa fac? va fi oare asa cum a mai fost? am incercat sa vb cu el despre aceasta tema insa a spus ca nu vrea sa ii aduc aminte de prostia ceea.

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Imi aduc aminte ca ne-ai spus la vremea aceea despre aceasta intamplare! Problema ta este ca te afunzi in vinovatie. Trebuie sa accepti ca suntem oameni, ca gresim, ca uneori lucrurile le facem cu sufletul si nu cu mintea.Important este sa constientizam greseala, sa nu o mai repetam, sa ne cerem iertare. Prietenul tau spune foarte bine:nu vreau sa imi aduc aminte de acea prostie. A venit timpul sa faci si tu la fel. Fa-ti o prietena, ocupa-ti timpul cu sentimente frumoase si nu te lasa macinat de aceste ganduri! Din viata sa culegi partea buna a lucrurilor!

| gigiro a răspuns:

Acum vezi si tu, ce inseamna alcoolul! Probabil, inainte e incident, gandeai ca ar fi frumos sa ai o sotie ca a prietenului tau, poate chiar o doreai. un pic. Intr-aevar, vinovata e si ea nsa, insa, ca sa mai dregi busuiocul, poti sa-i spui, ca acel sarut nu a insemnat nimic pentru tine, ca nu te-ai gandit niciodata la sotia lui decat ca la o prietena, ca regreti imens, si nu vrei ca prietenia voastra sa se termine asa de urat.

| Barajag a răspuns:

Te va ierta, insa nu va uita ceea ce s-a intamplat, a crezut in tine, tu l-ai tradat.Totusi,barbatii sunt mai puternici din punct de vedere sentimental, sufera mai putin decat o femeie, chiar daca sunt orgoliosi pot trece mai usor peste o fapta.Nu-i mai aduce aminte si "poate" totul se va uita. Tu ai ramas cu constiinta neimpacata, dar nu vei sti niciodata ce se va intampla pe viitor.Bafta!

| EUSIATIT a răspuns:

Ai constiinta incarcata. Te cred dar asa cum ti au spus si altii [poti ierta dar nu poti uita] mergi mai departe si lasa timpul sa treaca si vei vedea ce se intimpla fi BARBAT

| Liviu a răspuns:

Stiu cum e
Asa m-am simtit si eu
Si inca mai ma simt
Dar la mine a fost pe net.
Iam suflat o fata la un prieten bun cu care jucam jocuri
de 2 ani de zile
apoi ma dat in gat acea fata'
De atunci am jurat
Ca nu mai ma bag peste relatiile la oameni
Ce mi-a zis acel baiat...
A avut dreptate
Femeile is PROASTE!

| Liviu a răspuns:

Apropo snowflake
E aproape imposibil
Sa gandesti cu capulaughing
Mai ales ca era si aburit de alcool
Iti spun eu ca la uni baieti asa se intampla
Daca ii intarati nu se mai pot da inapoirolling on the floor
La voi e usor nu vi se scoala cevalaughing

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, chiar imi amintesc ca parca ai mai postat aceasta intrebare si mai devreme.
Odata de ai pierdut increderea cuiva este foarte greu sa o recuperezi. E normal ca pietenul tau, pe care tu l*ai tradat, sa nu mai aiba incredere totala in tine. Dar lasa timpul sa treaca, dar sa nu-ti faci iluzii, niciodata relatia voastra nu va mai fi ca inainte. Oricum va trebui sa muncesti mult penreu a-i demonsta ca ceea ce s-a intamplata a fost o greseala sau un gest facut pe fondul cunsumului de alcool. Pa

| mistikk a răspuns:

Da stiu si eu cat este de greu sa te gandesti ca nu va mai fi la fel dar asta e viata nu putem da timpul inapoi si in fond explica-i ac nu esti vinovat pur si simplu s-a intamplat nu are rost sa continuati asa...

| snowflake a răspuns:

Par rautacioasa, dar cred ca trebuia mai intai sa judeci cu capul si nu cu ce ai in pantaloni!
astea fiind spuse, cred ca cel mai bine ar fi sa lasi timpul-este singurul care le rezolva pe toate. mai apoi sa te ierti tu insuti, apoi te va ierta si elwinking

| snowflake a răspuns:

Acu pe bune. rau e sa gandesti cu ce ai intre picioare decat cu capul!
asteapta sa treaca timpul-el le rezolva pe toate. mai intai insa, iarta-te tu, apoi o va face el happy

| snowflake a răspuns:

Ni se "scoala" si noua idei, liviu laughing

| Siimooona a răspuns:

Tu ai putea sa treci peste asta daca ai fi in locul lui?

| snoopy_5277 a răspuns:

Da, dificila situatia. Incearca sa mai vb cu el, repetai cuvintele lui ( ca a fost o prostie). Nu pot sa inteleg de ce n-ai respins-o, poate simti ceva pentru ea? Intelege-l ca ceea ce a vazut e foarte urit din partea prietenului si a sotiei. Pune-te tu in situatia data, cum ai fi procedat? Incearca sa-l suni cit mai des pur si simplu intreaba-l ce mai face si tot asa si astfel va puteti intoarce ce-ai pierdut.

| chandnisharma a răspuns:

Fa-ti o iubita sa intalniti-va toti ca sa vada ca nu te intereseaza sotia lui pentru ca daca il vei cauta prea des de acum va crede ca te intereseaza sotia lui sau cine stie ce si in plus ii va fi mai usor sa treaca peste cand te vede in compania altei femei

| cristilacri a răspuns:

Treci peste.Nu tu esti vinovatul cel mai mare.Esti om ce naiba! Ea a fost de vina si prietenul tau stie asta si nu de aia se uita chioris la tine pentru ca ai gresit, mai mult il doare pe el ca a gresit nevasta lui.Si e mai jult rusinat ca ea a facut figura. El ca barbat chiar de nu te-a iertat te-a inteles. Dar subliniez, mai mult ii e rusine caci are o sotie care e gata s-o insele.Fii f sigur ca mai mult pe ea e suparata decit pe tine.

| seby_2690 a răspuns:

E naspa. poti sa iti faci si alti prieteni buni!