| Dangerica a întrebat:

Salut TPU,acum câteva zile,grindina a distrus acoperișul casei mele (grindina cât oul de găină),din fericire,e lucru acum,dar părinții mei sunt stresați si se ceartă pentru că nu mai pot face față, munca de 2 ani distrusa în 10 minute,ei se ceartă mai mereu,sunt si eu stresat si încerc să mă gândesc cum sa ii împac pe amândoi si sa ii fac să nu se mai certe,tata e mai mereu nervos iar mama mea s-a cam saturat, uneori plânge si pe mine ma doare să o văd plângând.Un sfat m-ar ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu vad de ce se cearta unul cu altul. Niciunul dintre ei nu este vinovat ca un fenomen natural v-a distrus acoperisul. Inteleg ca tatal tau sa fie nervos si stresat, insa nu ar trebui ca acest lucru sa se reverse asupra mamei. Si nici invers. Tu nu poti decat sa le explici ca te deranjeaza sa ii vezi certand si sa ii rogi sa se opreasca. Daca nu functioneaza asa, atunci ar trebui sa incerci sa nu te mai lasi afectat. Dupa un timp va trece acest stres, iar lucrurile vor reveni la normal.

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Yummz, omleta din oua de grindina :X

| Lawliet14 a răspuns:

Taica-tau e un papa-lapte. Imi pare foarte rau de situatie dar ar trebui sa fie barbat. Si bineinteles, ea sa-l sustina.

Imi pare foarte rau de situatie. Dar n-ai spus ca acum e in lucru? Deci e un inceput pentru remediere. Ai putea sa incerci sa le spui ca in Statele Unite au fost tornade. Iar la noi in Moldova inundatii mari. Se putea si mai rau.