| ChocolataDulce a întrebat:

Ajutor parintii mei se cearta mereu... tata zice ca mama I'll inseala dar nu e adevaraat! nu stiu cum sa ii impac am incercat dar nu merge! ajutor un sfat va rog

7 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Diamantsacru a răspuns:

Alex? chiar s-a intamplat asta? sad

| AdrianFita a răspuns:

Chiar nu prea ai ce sa faci in privinta asta si ai mei se certau si la un moment dat s-au oprit. Daca vei incerca sa vorbesti cu unul dintre ei adica tatal tau va urla si la tine.

| sarah15 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau, spune-i ca mama ta il iubeste si nu l-ar insela niciodata, incearca sa ii apropii cumva. Pobabil tatalui tau i s-a parut ceva suspect, ca altfel n-ar face asemenea afirmatii. Fa-l sa inteleaga ca greseste, vorbeste si cu mama ta, poate are si ea vreo idee cum sa se impace cu el. Succes!

| Tyby148 a răspuns:

Salut.
Incearca sa-l inbunezi pe tatal tau si scoate-i din gand faptul ca mama ta l-ar insela incearca sa vorbesti cu el despre fotbal etc. si asa or sa treaca toate usor!

| 210552 a răspuns:

Dovedestei tatalui tau ca mama ta il iubeste si nu-l va insela niciodata ))

| Alex_Alexandru_1988 a răspuns:

Iti sugerez sa le spui ca tu esti mai inpurtanta ca gelozia tatalui tau si daca ei se cearta ei nu mai iti acorda atentie! Din cauza asta multi copii ptesc ceva fug de acasa etc. ( sa nu o iei ca pe un misto ). Sau o alta varianta e sa ii pregatesti tu cu mama ta ceva raomantic la un eveniment de ziua lui de exemplu happy, sper ca te-am ajutat!