| gabitza_cool a întrebat:

Am nevoie de ajutor, nu stiu ce sa-i daruiesc mamei de 8 martie. Dati-mi niste sfaturi (idei originale)! Ofer fundita! Mersi.

15 răspunsuri:
| Cosmin a răspuns:

Probabil, cel mai pretios cadou oferit mamei tale de 8 martie este modul in care tu ii poti arata dragostea ta fata de ea, felurile prin care o poti face fericita zi de zi; cu siguranta asta conteaza de 1000 mai mult decat orice cadou fizic oferit. Insa, daca ar fi sa-ti dau un sfat, incerca un cadou care sa ii fie aproape mamei tale zilnic si care sa ii aduca aminte de tine, ca fiica, mereu. Un sfat: in dimineata zilei de 8 martie, zii cat de mult o iubesti si multumeste-i pentru tot ce a facut, face si va face pentru tine. Cu siguranta va ramane mai mult decat impresionata!

| 5SOS a răspuns:

Ciocolata buna yummy.

| Thea a răspuns:

Depinde de buget ...si mai ales de stilulu mamei tale
Dace e mai visatoare poti sa-i da-i artizabaturi
Dace sunteti credinciosi ii pot lua de exemplu o tabilita cu cele zece porunci
D

| VORTEX a răspuns:

Un buchet de flori si o felicitare din toata inima

| amy1513 a răspuns:

Gandeste-te ce-i place ei mai mult. Bijuterii, chestii din astea mici si dragute, ceva simbolic. Sau Du-te prin magazinele astea de decoratiuni, cu lumanari parfumate, trebuie sa gasesti acolo ceva care sa-ti placa!

| RockaruL a răspuns:

Poi foarte multe...toate vin din sinea ta:ii poti face manual o felicitare ii poti cumpara un martisor, o floare...
Sper ca te-am ajutat!
fundita?

| Crystal112 a răspuns:

Fa-i un tort si i-ai un buchet de flori
desigur florile ei favorite
eu asa am facut si a fost surprinsa si fericita!

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Ai putea sa-i faci un album cu poze de familie din hartie cartonata si carton, in care sa pui flori uscate si sa desenezi ceva frumos pe el, sa scrii versuri.etc.`! sper ca ti-am fost de folos`!:*

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Sunt sigura ca orice i-ai darui i-ar placea.Pentru ca este de la fiica/fiul ei.Asa ca nu iti mai face griji de genul acesta. Cumpara-i ceva ce iti place si tie de ex. un bibelou sau ceva amintire.La ea va conta mai mult intentia.Nici eu nu i-am luat nimic dar o sa ii iau maine cand ma duc la scoala.Conteaza pentru ea ca e de la tine si o sa il considere un dar extraordinar pentru ca e de la fiica/fiul ei drag/a. Daca vrei poti sa-i faci ceva manual.De exemplu o rama de poza decorata cu margelute si materiale refolosibile.
Sper ca ti-am fost de folos.Pwpici.

| isa_9377 a răspuns:

Ai putea sa ii canti o serenada big grin

| lav_5349 a răspuns:

Daca aveti o poza impreuna...ia o rama draguta si pune poza.[+florile preferate]sau o bluzita draguta sau ceva ce stii ca si-a dorit de mult dar nu si-a luat, ori un parfum fainutz.sczblushingnu mai am idei! sper ca ti-am fost de ajutor! te pup:*

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Un buchet de trandafir si o ciocolata in forma de inima

| nobody5568hf a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii faci o felicitare si sa ii scrii in interior cat de mult o iubesti!
Daca vrei sa-i cumperi ceva iai un buchetel de ghiocei sau o floare ca nu valoarea banilor conteaza intr-un cadou, conteaza valoarea sufletului asa ca dai orice dar sa fie cu dragoste!
fundita? puppy dog eyes big grin

| deewskk a răspuns:

Ai putea sai cumperi un lantic dragut... sau sai iei niste accesorii. ceva ce stii ca o sa-i placa mamei tale
ar ii ceva util insa sa o trimiti pe ea si pe tatal tau la o cina romantica.sa sa ii rogi prietenele in secret sa iasa cu ea in ors de 8 martie