| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

Am o mica problema, cunosc o fata, lucreaza la magazinul de langa mine, imi place foarte mult de ea si as vrea sa ii cumpar un cadou de ziua ei care va fi saptamana viitoare, fata este intr-o relatie cu unul.Ce sfaturi mi-ati da? Eu chiar as dori sa ii fac un cadou dar nu as vrea sa ii creez probleme ei.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce asteptari ai de la fata respectiva?
De ce iti doresti sa ii cumperi un cadou, ce crezi ca s-ar schimba?

Este posibil ca ea sa refuze cadoul tau pentru ca este inconfortabil sa primeasca daruri de la un alt baiat, iar tu te vei simti nasol. De asemenea, este posibil ca ea sa accepte cadoul tau din politete, iar tu sa iti faci sperante degeaba.
E posibil ca prietenul ei sa afle si sa o pui pe ea intr-o situatie jenanta.
Gandeste-te la avantajele si dezavantajele deciziei tale si vezi daca merita.
Bafta!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita sa incerci daca are pe cineva

| Adry05 a răspuns:

Si cu ce scop cadoul? sa vada cat esti de lesinat dupa ea? Treaba ta, banii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca are iubit de ce dracu mai incerci? Singurul lucru pe care l-ai castiga ar fi o bataie pe care chiar ai merita-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumpara flori ca da de banuit, mai bine o ciocolata de aia mare la cutie.

| Raducons a răspuns:

Nu mai conteaza ca e intr-o relatie cu unu,incearca ti norocul,
Cumpara-i ceva simplu,un buchet de flori cel mult,altfel s-ar putea sa nu-i cada bine ceva mai scump, ar fi si pentru tine rusinos sa iei ceva scump si sa nu te alegi cu nimic.E complicat sa intrii intr-o relatie cu astfel de fata dar nu e imposibil, trebuie sa vezi cu cine e intr-o relatie si atunci stii ce sanse de reusita ai.
Ai grija daca nu iti da atentie nu insista mult timp, pentru ca o sa te simti prost pe urma, cand esti indragostit se diminueaza simtul ratiunii si poti face greseli iti spun din proprie experienta.

| Xelon a răspuns:

Ce răspunsuri pe aici...
Tot ce poti sa faci este sa te comporți ca si cand tipul ăla nu exista, daca te refuza este clar motivul daca accepta sa nu iti para rau, nu ai stricat nimic, relația aia nu mai avea viitor.

| Jannah a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte, vrei sa te rupa ala cu bataia?

| SantalPorcocale a răspuns:

In locu tau mi-as vedea de viata mea.

| WhiteAngel552004 a răspuns:

Nu ar trebui sa te bagi într-o incurcatura cu o fata care are iubit.Tie ti-ar placea sa te combini cu ea si dupa doua-trei luni sa vezi ca pleaca cu altul'? Ar trebui sa astepti, sa te imprietenesti cu ea si daca se desparte (ea singura) de ala atunci sa ii faci avansuri!

| VeronicaMicle a răspuns:

Sunt de acord cu Xelon. Tu fa-ti miscarea. In fond, nu ai nimic de pierdut.
Astia care ti-au spus sa stai in banca ta sunt ori lasi ori agitatori, ori ambele.