| LoStEyEs a întrebat:

Am o problema de familie. Eu am o verisoara mai mik care are 9 ani (sa nu o subestimatzi ) si tot vine pe la mine. Eu m-am saturat sa vina pe la mine pentru ca ma deranjeaza de la munci si vrea sa-si bage nasul unde nu-i fierbe oala. Mama ei e o mare barfitoare si vrea sa stie tot ce se intampla in casa la altii, ca sa poata barfii si sa bage ura si dusmanie in casa altora, iar fica-sa e ca o " mesagera " a ei. Ma intreaba de unde mi-am luat lucrurile cele mai frumoase, ( ca sa poata sa-si ea si ea ), unde am fost, incearca sa ma traga de limba. lucru ce ma deranjeaza fff mult.
Mentionez ca in casele celorlalte matusi ea a furat inele, lanturi si bratari ( iar daca proprietarul bratarii zice ca ii a lui, ea minte cu nersinare, iar daca cineva ii umprumuta de ex un vas de sticla mamei ei, ea nu til mai da innapoi, si zice ca a uitat, si chiar ca l-a spart, cu toate ca este ink in casa ei), iar cand odata a trebuit sa vina sa doarma la noi acasa ea a dormit cu mine in pat, si aveam niste inele de argint cu diamante pe degete, ea a vrut sa mi-l scoata ( sa mi-l fure ), dar noroc ca in momentul ala a venit mama sa ne trezeasca, si a prins-o, dar ea s-a scuzat zicand ca imi cadea de pe deget ( nu imi cazuse niciodata de pe deget ace inel, ba chiar cateodata imi era greu sa il scot ).
Ieri a venit la mine acasa si tot isi baga nasul unde nu-i fierbe oala, si i-am zis sa steie locului. Eu nu vreau sa vina la mine acasa pentru ca trebuie sa stau cu ochii pe ea tot timpul ( ca sa nu mai ciuguleasca ceva, plus ca ea stie ca am multe gablonturi, mi-e frica mereu sa-mi fure ceva, mai ales ca majoritatea gablonturilor sunt din argint ), si mie nu-mi convine. I-am spus lui mama si lui tata, dar el zice sa fac ceea ce cred eu mai bine, ca el nu se supara daca ii spun in fata. Dar mi-e teama ca dupa aia ii zice lui mama ei si dupa iese o barfa de neuitat la noi in familie. Va rog HELP! crying crying Dau funda+ vot!

Răspuns Câştigător
| Dragoselu12345 a răspuns:

Zi-o in fata la cat am citit m-am enervat doar gandinduma i-as zice in fata nu ma inetereseaza i-as da si o palma si m-ar fi durut in "cur" scuzatimi expresia ca e o hoata spune-i in fata poate nuami vine la voi acasa si poate se invata minte.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii zici ca nu o mai primesti in casa si e destul de cicalitoare, sau nu ii mai deschizi usa cand vine la tine.

| EmaS a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu ea. Spune-i ce nu iti place la ea.Ca ar trebui sa se corecteze, daca nu, tu nu o mai tolerezi.

| OnnyMady a răspuns:

Incuia camera ta daca as fi in locul tau i-as da vreo 2 palme sa ma tina minte sau daca vine la voi nu-i mai deschideti faceti-va cu nu sunteti acasa asta merge intotdeauna

| dyateiubestemultdetot1452 a răspuns (pentru OnnyMady):

Mda asa e OnnyMady ai dreptate happy

| LoStEyEs explică:

Coolflavia m-am gandit si la minciuni, dar m-am saturat sa tot imi racesc gura de pomana straight face

| LoStEyEs explică:

Eu imi inchid usa dar mama zice sa o deschid. sad

| Gina1 a răspuns:

De fiecare data cand vine pe la tine, cineva sa ii spuna ca nu esti acasa, daca faci asa maxim de 20 de ori, in mod sigur nu o sa mai treacawinking

| nebunu55 a răspuns:

Ai spui ei sa te lase inpace.si daca nu-i convine o suni pe maicasa ii zici ia-ti fata de aici ca ma dispera ce daca barfeste.
cei care spun despre alti fac asta pentru ca nu au ce sa spune despre ei deci:spune-i ce tiam zis.trb sa zici odata nu sa stai cu frica mereu ce naiba.

| daria12345 a răspuns:

Minte-o frumos:d spune-i ca ai chestiile alea de la second-hand, si daca vrea sa fure ceva spune-i in fata: nu incerca sa furi, ca ma duc la tine si-l fur inapoilaughing

| MinionDodo a răspuns:

Spune-i minciuni! Daca te intr de unde hainele dai adresa gres si ii spui ca a fos ultima

| dyateiubestemultdetot1452 a răspuns:

Mda asta e nu multi stiu sa isi tina mainile straight face