| treipuncte a întrebat:

Salut TPU! am o problema. Fata pe care o plac s-a combinat cu altu.sad stiu ca m-a placut ca mi-a zis, dar eu nu am intrebat-o daca vrem sa fim impreuna...si acum doua saptamana. s-a combinat cu altu. ne intelegeam foarte bine. dar acum s-a racit dintr-o data. ce sa fac. macar sa fim amici straight face FUNDA + Vot...tot timpul ma gandesc la ea

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ai pierdut ocazia! Daca prietenul ei e gelos, nu accepta sa aiba amici.

| Lollix a răspuns:

Incearca sa o faci. sa nu vada ca iti pare asa rau. dar nu ca nu iti pasa. poate s-a combinat cu ala ca sa vada reactia ta. poate asteapta sa o intrebi si a vrut sa 'te impinga de la spate'. poate ca s-a saturat sa astepte sa ii dai un raspuns. sa iti faci curaj. [mi s-a intamplat, crede'ma ca iti trece 'iubireala' daca astepti prea mult].sau. poate ca nu i'a placut de tine si a spus ca da. din alt motiv. depinde de comportamentul ei. parerea mea. spune'i ce simti. si daca nu poti direct. nu ai curaj sau crezi ca e fara rost. macar fa'o sa inteleaga. si. asigura'te ca te place. apoi da lovitura, intrab'o daca vreti sa fiti impreuna... succes!

| IndescribableChild a răspuns:

Inteleg. Ti-a impartasit sentimentele pentru tine, le-ai inteles dar nu i-ai dat nici un raspuns. Prin tacerea ta i-ai dat de inteles ca tu nu simti acelasi lucru asa ca ea a renuntat. Dinamica tipa.a trecut peste intr-un timp relativ scurt si s-a combinat cu altcineva.
Probabil relatia cu actualul o impiedica sa vorbiti mai des. Totusi poti incerca sa incepi discutia de la un motiv banal ...cum ar fi, vremea.
Bafta, IdescribableChild.

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Nu te-ai gandit ca a facut poate asta sa vada cum reactionezi tu! Ia incearca sa o prinzi singura sa-i spui ce simti pentru ea.Fa tu pasul asta primul si daca tine la tine il va lasa pe ala, de dragul tau! succes

| FeelsLIKEmusique a răspuns:

Ce sa faci? Eu zic ca daca chiar te placea, nu se combina cu altul! Sorrylaughing

| didi12 a răspuns:

Din ce povestesti tu, sincer nu cred ca te-a placut.Pai,daca te placea,nu incerca sa fie cu tine,sa va cunoasteti mai mult etc? Eu cel putin asa cred. Poate ca ar trebui sa incerci sa te bagi in seama cu ea pe mess,incearca sa umbli cu gasca ei thinking Insa,daca vezi ca te respinge, parerea mea e sa o lasi un pic sa se linisteasca. Daca vei fi indiferent cu ea, va reactiona altfel.Va fi si un pic geloasa,poate. Oricum,crede-ma, nu va sta o infinitate cu acel baiat, asa ca...eu cred ca n-ar trebui sa-ti faci prea mari griji.Iti doresc bafta.:-)

| biia_6810 a răspuns:

Asa si eu imi placea d un baiat :Xsi m-am comb ca altu' si as fi vrut sa aud de la baiatu ' ala :ca ma place si ca sunt totul pentru el si ca vrea sa fiu doar al luiwinkingasa ca spune-i cat de mult o plakiwinkingbafta

| HappyUserUnknown a răspuns:

Ori a vrut sa te faca gelos, ori te place de mult timp si s-a saturat sa astepte s-o intrebi daca vrea sa fiti impreuna big grin... spune-i ca ai placut-o si ca vrei sa ramaneti prieteni happy

| iulianlica a răspuns:

Daca si dupa 2 saptamani te mai gandesti la ea atunci i-a fost un pic fraierr. daca o iubesti spune-i, daca iti raspunde si ia la fel atunci trebuie sa-l scoti din joc pe,, ALTU'' dar daca te minti singur mai bine las-o asa.amici nu veti fi atat timp cat tu o iubesti si ea nu stie. Asta se cheama prostie.

| mealina a răspuns:

Daca tot o placi trebuia sa ii spui.Acum daca are pe altcineva se concentreaza pe relatia cu el...Nu stiu ce sa zic, ar trebui sa ii spui acum ca o placi, Succes

| LoveMusic_1659 a răspuns:

Poate ca s.a combinat cu el ca sa te uite pe tine thinking Depinde. daca te placea mult si vedea ca tu nu faceai nimic poate a crezut ca nu.ti place de ea sau nu vrei ceva serios si acum vrea sa.ti arate ca te.a uitat... incearca sa vb cu ea cand o prinzi singura. si spune-i ca vrei ceva mai mult decat "amici" uite-te la ea, zambeste-i, comporta-te mai frumos decat se comporta prietenu' ei cu ea. Bafta :*