| piticull a întrebat:

Salut TPU, am si eu o iubit ca toata lumea... Dar am impresia ca ma inseala, de ce? : Vorbeste mai mult cu alt baiat decat cu mine pe facebook, nu prea iese afara, nu prea ma baga inseama pe facebook, sau o bag eu pe ea inseama si nu raspunde, ma cam minte... Oare chiar ma inseala? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| miuuuuxd a răspuns:

Discuta cu ea si afla despre ce e vorba, nu are sens sa suferi aiurea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa te insele si tu nu stii, nu pare sa fie serioasa

| anonimg a răspuns:

Desparte-te de ea; asta trebuie sa faci. Daca intr-o relatie nu exista deplina incredere, atunci iesi din relatia aceea, pana cand nu vei investi prea mult si va fi mai dureros mai tarziu.
Pe de alta parte nici sa nu te gandesti sa o urasti pe fata aceea. Omul este creat sa aleaga pe cine doreste si sa faca ce doreste. Poate ca te intrebi: "Bine, bine, dar ce nu mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine?" Sunt o mie si una de motive. Tu respecta-i alegerea.
Trimte-i un mesaj pe care sa fii sigur ca-l va primi: "Nu te supara pe mine, dar nu mai vreau sa fim prieteni." Nici un cuvant in plus. Daca te va intreba: "De ce nu mai vrei sa fim impreuna?", tu sa-i raspunzi: "Pentru ca lucrurile nu merg asa cum ar trebui sa mearga." Nu cauta sa o faci sa sufere.
Iar data viitoare daca iti vei face o prietena, fa-o cu un scop -cu singurul scop: pentru casaorie; si nu ca "asa are toata lumea". Pana atunci te poti abtine. Vei fi scutit de multa suferinta; pentru ca rareori o prietenie care nu are ca scop casatoria are un final fericit. cele mai multe relatii relatii se termina cu multa durere si suferinta.
Tu cauta sa fii om temator de Dumnezeu, si la vremea potrivita El iti va scoate in cale fata care ti se potriveste. Caci Tatal nostru ceresc stie ce este cel mai bine pentru noi.

| SkyPilot a răspuns:

Nu stiu daca te inseala, dar as zice ca nu prea mai are pentru tine sentimentele de alta data. Parerea mea este sa incepi sa te uiti dupa alta fata. Si sa nu fii surprins daca iubita va dori sa va despartiti. Odata ce sentimentele s-au racit, este aproape imposibil sa aduci pe cineva inapoi, parerea mea este sa nici nu incerci.

| Dariusuu a răspuns:

Să o laşi aşa. Să nu fi gelos deloc. Dacă eşti gelos crezi că o să înceteze?

Dă-i şansa să facă ce vrea ea, dacă cu tine nu-i fericită e normal să caută în altă parte.

| AliGab a răspuns:

Atata timp cat te evita, las-o in pace. mai exista si alte fete dragute happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"am si eu o iubit ca toata lumea" mai perfect nici ca puteai zice. ai ca toata lumea iubita, doar sa zici ca ai. dar de fapt e doar cu numele, din cate ai spus se vede cat tine la tine, ca nu da 2 bani pe tine,

| Sidonia07 a răspuns:

Eu zic sa i dai papucii pe. FACEBOOK, daca toate se intampla aici, de ce sa nu profitam de el! nu e clar? nu te vrea..pe FACEBOOK.winking