| BogdanPJ a întrebat:

am si eu o problema cu iubita mea.
A devenit cam rece de la un timp, nu mi mai arata ca ma iubeste, gen nici in brate nu ma ia daca nu merg eu si incerc de cateva ori. Ce pot face in privinta asta? Eu unul nu vreau sa o pierd si din cauza asta lupt pentru ea, dar sunt momente cand simt ca cedez si nu prea mai rezist. Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,comportamentul ei la sigur are o explicatie logica, si sunt sigur ca are anumite motive din cauza carora se poarta astfel cu tine.De obicei observam ca o persoana si-a schimbat atitudinea fata de noi, dar nu constientizam ca noi putem fi cauza acestei schimbari. Poate ca cineva te-a barfit pe la spate, a prezentat dovezi false si ea are acum dubii fata de tine, sau poate ca ai suparat-o cu ceva si ea acum tine ura pe tine.E posibil ca sa aiba probleme personale, dar pe care nu vrea sa ti le impartaseasca, iar anume ele sa o deranjeze intr-atat de mult incat sa nu iti mai poata oferi aceeasi afectiune.In unele cazuri ne schimbam atitudinea fata de o persoana inconstient sau constient din cauza ca nu am rezolvat pana la capat un conflict din trecut.Nu e exclusa nici varianta ca poate in viata ei a aparut un alt barbat si ea se gandeste la o posibila relatie cu el. Vorbeste cu ea pe tema aceasta, nu lasa totul in voia sortii cu gandul ca se va rezolva de la sine pentru ca asta putin probabil ca se va intampla.O discutie sincera intre voi ar putea rezolva toata problema.Motivele ar putea fi de la cele mai banale pana la cele mai serioase.

| BogdanPJ explică (pentru qwertpro):

Mersi, am vorbit cu ea aseara si mi-a spus ca nu mai e ca la inceput, nu mai simte nimic pentru mine. Ce m-a deranjat pe mine e ca nu a avut curajul sa mi spuna toata ziua afara, si mi-a spus prin mesaje straight face

| qwertpro a răspuns (pentru BogdanPJ):

Ei bine atunci asta e, accepta si tu ca relatia voastra nu poate continua si treci peste, vei intilni pe altcineva mai bun care chiar sa tina la tine.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa plictisit de tine nai ce sa faci doar sa te resignezi. Intreab-o daca are pe altul asta fiind o cauza comuna sa nu te mai iubeasca

| Adry05 a răspuns:

1. s-a plictisit de tine și relație - fii mai indiferent cu ea și așteptată să vină ea la tine
2. și-a găsit pe altul și nu știe cum să se despartă de tine că îi e greu mai ales dacă aveți mult împreună
3. are vreo problemă în viața personală, ceva ce o irită și supără dar nu vrea să o arate

| Plato a răspuns:

Discutati, domnilor, ca orice adult rezonabil.
Daca s-a plictisit, nu trebuie sa faci nimic altceva decat sa-i dai drumul. Nu ai de ce sa amani inevitabilul, nu ai de ce sa lupti pentru relatia cu ea, daca ea nu lupta pentru relatia cu tine.

| Ineys a răspuns:

Da-i 2 palme si spune-i: "Fa, eu te iubesc, tu ce dracu faci?"

| xerxes1 a răspuns:

Cat de rece?
Poate ar trebui sa chemi o ambulanta.

| cosmin1324 a răspuns:

Intreab-o direct daca este vreo problema, macar sa stii ce s-a intamplat.

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Te-ai gândit dacă nu cumva ai făcut ceva deranjant pentru ea sau ai supărat-o motiv pentru care ea a devenit mai rece?
Poate că ar trebui să faci un gest drăguţ pentru ea : Cumpără-i un trandafir roşu şi scoate-o la o plimbare în parc, discutaţi, joacă-te cu ea şi alint-o, încearcă să abordezi şi acest subiect ceva mai sensibil.

| BogdanPJ explică (pentru Anee1667):

Crede-ma ca am facut pentru ea ce nu se putea face. A apreciat doar din gura si pe moment, apoi a trecut peste. Cand eram,, certati" i-am lasat la usa un buchet cu 3 trandafiri si o poza cu noi, cand am fost zilele trecute pe la ea n am vazut nici florile nici poza. :s