| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Buna TPU`!

Este vorba despre mine si iubitul meu. Suntem impreuna de 6luni. In ultimul timp nu ma mai simt atrasa de el. Nu-mi greseste cu nimic, adica el ma iubeste enorm, daca i se pare ca sunt suparata e langa mine, ma ajuta cu orice am nevoie, motive de gelozie nu-mi da. As putea povesti o ora despre cat de "perfect" este el, dar nu asta e problema. La inceput tineam la el, chiar m-am despartit de fostul meu prieten pentru el, sufeream cand era indiferent. Dar s-a indragostit foarte mult de mine, a devenit prea atent si ma deranjeaza atentia asta a lui.
Gresesc si eu ca ii spun zilnic cat il iubesc, stiubig grin. Asta imi spune si el, vede un viitor cu mine. Pff. si nu stiu cum sa fac sa ma despart de el. Adica vad clar ca m-am racit fata de el, numai el nu vede asta. Nu ma pot certa cu el. Daca sunt nervoasa, e alaturi de mine, evita certurile. Deci, sincer, ma dispera ca nu-i gasesc motivlaughing. Momentan el este in spital internat(problema de sanatate, ceva la plamani), si mi-a zis ca daca il iubesc, il astept. Idee e ca nu pot pur si simplu sa-i spun sa ma lase in pace, pentru ca el a fost mereu alaturi de mine. Nu vreau sa-l vad suferind pentru ca e prea bun, si ma iubeste cum nu a facut-o nimeni pana acum. I-am zis sa ma astepte in privinta inceperii vietii sexuale si ma asteapta de 6luni, fara sa-mi reproseze nimic. Cand facem petting e atent, tandru, face orice sa ma simt eu bine. Imi vorbeste frumos, nu a tipat in viata lui la mine. Deci ce sa fac ca sa ne despartim si totusi sa nu-l fac sa sufere?sigh Mi-e teama ca daca o sa ne despartim, o sa-i simt lipsa dupa ce-l pierd si daca imi dau seama ca simt ceva pentru el, ne-am impaca.
Nu merge chestia aia sa luam o pauza... rolling eyes Adica daca eu ii zic zilnic ca il iubesc enorm, de ce as vrea o pauza? Sa fiu rece nu pot ca pur si simplu ma topeste cand ma ia in brate si imi spune ca ii e dor de mine si ca ma iubeste. Sa nu-l sun, ma suna el si ma si intreaba daca m-a suparat cu ceva. In fine... Nu va mai plictisesc. Ce sa fac ca sa ne despartim fara ca el sa sufere mult, eventual sa ramanem prieteni(am ajuns sa tin la el ca la un frate mai mare).
De inselat l-am inselat(stiu ca am gresit, a fost doar un sarut cu fostul + discutii pe mess si la telefon cu diferiti tipi la care le ziceam ca vreau sa ne intalnim) si nu a aflat si nu pot sa-i zic in fata. El ma considera o fata speciala, nu o c**** si nu vreau sa-si schimbe parerea asta. Daca ajuta cu ceva el are 21 de ani, eu 16 big grin. Deci sper ca ma ajutati... Dau funda, voturi big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Asta inseamna sa te saturi de prea mult bine.E plin site-ul de fete inselate,folosite,aruncate,manipulate! Si tu,fiindca ai langa tine un baiat care te DIVINIZEAZA,desi nu o meriti deloc,vrei sa-l lasi! Vrei sa te desparti? Desparte-te.Dar sa nu intrebi peste doua saptamani, disperata(cand te-o dezamagi vreun fraier) cum sa te intorci la fostul tau iubit! Omul asta si-a pus inima in mainile tale si, marea ta grija e cum sa nu-si schimbe parerea despre tine.Imi pare rau de bietul baiat,are o inima de aur,unde dracu' te-o fi gasit? Baga-ti mintile in cap,fata draga,lupta pentru binele tau,ca nu vine nimeni sa te roage,hai, nu vrei sa-ti fie bine? Mai rar asa noroc cum ai tu, mai rar...

8 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Mai rar gasesti asemenea baiat...nu fii fraiera, draga mea, nu vei mai gasi asa cevawinking
Eu zic sa tii de el si sa nu-l inseli.

| Laviy a răspuns:

Pai. Spune-i pur si simplu ca nu esti sigura de ce simti pentru el si sa te lase un timp singura. Si peste ceva timp cand crezi ca te-a uitat macar un pic ii spui ca nu il mai iubejti si asa. Sau daca te iubeste foarte mult spune-i ca nu vrei sa mai stai cu el ca sa nu sufere ca esti mai indiferenta si sa ramaneti prieteni. Oricum nu mai are rost sa fii cu el daca nul mai iubesti. Deoarece si tu vei suferi pentru ca trebuie sa stai cu cineva pe care nu il iubesti si va suferii si el va suferii pentru ca esti indiferenta. Crede-ma ca indiferenta doare mai tare ca stiu cum e. Deci nu mai are rost sa fiti impreuna.

| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Nu te-as sfatui sa te desparti de el o sa ii simti lipsa iar cand o sa il vezi o sa te gandesti,, oare de ce nu am putut sa raman cu el?" asa ca ai grija ce faci crede-ma ca am trecut prin asta daca vrei sa vorbim mai multe lasa-mi un mesaj privat cu id-ul tau si iti cum sa procedezi...

| PinguinuL a răspuns:

Unele fete stau si plang ca nu au prieten si tu.
iti bati joc de un baiat adevarat.
sper sa te paraseasca el si sa plangi dupa el mult si bine.
! Nu il meriti!

asa ceva.

| melena a răspuns:

Daca vrei desparte-te, dar e un baiat bun. Nu te lua dupa ce zic altii ca daca se poarta frumos cu tine trebuie sa fii cu el.E greu sa fii langa cineva pe care nu il iubestii. N-ai cum sa te despati de el fara sa sufere, e imposibil. Oricem om sufera dupa o relatie frumoasa incheiata. Sper ca ti-am fost de folos.

Ps: spune-i direct ca vrei sa te desparti de el, orice fel vei aborda tot va suferii

ai grija de tine

te pup

pa pa

| MasQueNada a răspuns:

Sper sa nu fie tarziu pentru raspuns, oricum decizia tot a ta este indiferent de ce spunem noi.
Eu am avut o experienta similara, doar ca mai complexa si "intinsa" pe mai multi ani. Eram cu un tip de vreun an, dar pe care il cunosteam deja de aproape 8 ani si mereu am fost prieteni f buni. Nu ne-am certat nici macar o data. Absolut tot ce-a fost intre noi a fost frumos, dar intr-o zi mi-am dat seama ca desi as putea sa-i spun ca-l iubesc, eu nu mai eram atrasa de el. As putea vorbi zile intregi despre cat perfect mi se parea si cat m-am gandit oare de ce se intampla asa, daca o sa-mi dau seama mai tarziu ce prostie am facut, daca o sa fiu geloasa pe viitoarele lui prietene, etc.
Totusi, avand o relatie chiar speciala, i-am spus ce simt, a fost greu, dar trebuia sa-i spun. Am ramas prieteni, desi mult timp a fost f greu pentru amandoi. Nu vroiam sa pierd singurul om pe care intr-adevar il pot numi prieten, care stie totul despre mine si pentru care as face orice.
Daca o sa inteleaga, se poate sa ramaneti prieteni, daca nu, o sa suferi o vreme, apoi totul va trece.
Nu iti poti impune sa te simti atrasa de cineva.

| Mihaa12 a răspuns:

Sincer, nu cred ca ar trebui sa te despart de el sad. Gandeste-te foarte, foarte bine daca chiar o sa o faci sa nu regreti mai tarziu. Am trecut prin asta si chiar daca am simtit o anumita atractie pentru altul, am ramas cu baiatul cu care am fost si in cateva zile mi-a trecut si am inceput sa-l iubesc mai mult pe cel cu care am fost, si am ramas chiar si acum love struck.

| DraGutZUul a răspuns:

Degeaba inrebi asta aici, noi nu simtim ce simti tu... TU stii ce ai trait cu el si cum este el, daca vrei desparte-te pentru ca daca nu il iubesti...nu merge treaba.