| skyrim2 a întrebat:

Salut TPU, am vorbit cateva luni cu o fata dar nu eram împreună, aveam diferite conversații în care vorbeam zilnic, dar niciodată nu răspundea prea repede de jumătate de ora, astăzi mi-a zis ca nu are rost sa mai continuam și ne am oprit din a vorbi dar eu tot simt nevoia de a ii scrie, mai are vreun rost?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca numai are niciun rost, oricum nu faceati decat sa vorbiti, asa cum facem cu totii aici pe TPU de exemplu
daca ea numai vrea sa continue comunicarea, iti vezi de treaba ta
mai sunt multe ca ea, cu unele doar vei vorbi pe parcursul vietii cu altele poate vei ajunge mai departe, depinde doar de tine si de context

| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile online NU sunt relatii normale si nici reale, deci a fost flirt de plictiseala care s-a terminat.

daca vrei sa gasesti o fata cu care sa ai o relatie reala si adevarata, atunci caut-o in viata REALA, ca sa o poti intalni si iesi cu ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa îți faci viața grea singur?

| siriusblack98 a răspuns:

Stai cuminte ca nu ai sanse. Daca in cateva luni nu s-a legat nimic, fata a vazut ca nu exista chimie intre voi si ti-a zis direct sa te departezi. E logic naiba ca daca in 2-4 luni de zile nu reusesti sa o faci pe una sa manifeste interes fata de tine si e doar one side love ( adica doar una dintre parti este interesata ) e momentul sa te retragi. Adica fata nu a fost interesata nici cat sa te tina ca simplu prieten, nu mai vorbim de altceva, de aici tragi concluzia cat de putina chimie este intre voi.

| ioana748 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa ti mai consumi energia.
Oricum nu era o relatie reala, doar un refugiu al singuratatii.
Te ai indragostit de ceea ce ti imaginezi tu, nu de ceea ce este in realitate.
O festa a creierului.
Sper sa ti gasesti o prietena in realitate.
happy

| Miruna333 a răspuns:

Tocmai ti-a spus ca nu mai doreste, normal ca nu mai are vreun rost. Respecta-i decizia

| vasileparnaie a răspuns:

Inseamna ca daca ii scrii iti iei cu seen frate mai bine te bagi pe alta