| malishka93 a întrebat:

..Baieti ati putea rezista sa nu faceti dragoste vreo jumate de an sau chiar mai mult.si sa ii fiti fidel prietenei? ea fii plecata peste hotare. astept niste rs sincere!

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Juma' de an poate. Mai mult... puţin probabil. Cu cât mai mult peste 6-7 luni, cu atât mai puţin probabil.
Nu de alta dar eu nu cred sub nicio formă în relaţii la distanţă.
Şi în ciuda perceptelor adolescentine, în relaţiile de cuplu între adulţi raţionali, sexul ocupă un loc important. Evident, nu este cel mai important aspect dar cu siguranţă nu este un aspect de neglijat mai ales pe perioade aşa de lungi!
Desigur, contează foarte mult şi cum a decurs relaţia înainte de această separare forţată (din întrebarea ta înţeleg că nu depinde de alegerea lor această separare temporară).

Exemplu 1: Am o prietenă cu care sunt de 2 luni şi urma să facem sex peste... să zicem alte două luni. Ea află că pleacă în Australia 6-7 luni sau chiar mai mult. O aştept? Evident nu! Sub nicio formă. Să se ducă liniştită şi dacă voi fi singur când se va întoarce, reluăm relaţia. În acest răstimp, în ceea ce mă priveşte, îşi poate face altă relaţie cât stă acolo. Se cheamă despărţire amiabilă şi funcţionează.
Exemplu 2: Am o prietenă cu care sunt de 6-7 luni şi suntem deja activi sexual ca şi cuplu însă mai sunt aspecte de cunoscut. Află că pleacă în Australia 6-7 luni sau mai mult. O aştept? Nu! Soluţia la fel ca la 1.
Exemplu 3: Am o prietenă cu care sunt de 3 ani, locuim împreună şi află că trebuie să plece în Australia 6-7 luni sau mai mult. O aştept? Nu! Dar să fiu al dracu' dacă nu fac cumva să mă duc măcar de 3-4 ori la ea şi să vină şi ea măcar o dată sau de două ori ca să stea cu mine fie şi pentru 2-3 zile.

Aşadar, depinde de mulţi factori: De la nivelul relaţiei, vechimea ei, stadiul ei cât şi distanţa dintre voi. În fond dacă pleacă la Budapesta e mai uşor decât dacă pleacă la Camberra sau la Washington.

Salut.

| cuvant a răspuns:

As rezista fara prea mari probleme deoarece o relatie nu sta doar in sex ci incredere si pasiune. Eu a trebuit sa stau mai mult decat 6 luni.

| Leon a răspuns:

Eu cred ca poti sa rezisti si mai mult daca esti fidel unor principii personale

| eXtreme21 a răspuns:

Daca se iveste o oportunitate, nu rata ocazia. Poate ca si ea ar face acelasi lucru! Daca erai casatorit cu copii, era alta treaba, dar asa inca iti poti face de cap :]]

Răspuns utilizator avertizat
| DeadRose15 a răspuns:

Buna happy sunt fata.dar prietenul meu este in belgia adica este belgian happy si mi-a cerut sa facem dragoste.dar nu am acceptat si este mult mai indragostit de mine deoarece fetele greu de castigat sunt cele mai "bune" cum zice el happy oricum avem incredere unul in altul si mia promis ca va veni la minetongue deci lasa iubirea! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? toti putem.practic toti inseala.dar ai nostri nu. ceilalti nu pot. mint.dar al tau poate.ia intreaba-l.

| Overflame a răspuns:

Eu i-as fi fidel, dar asta ar insemna sa fac l**a ca sa ma abtin sa fac sex cu alta...

| UtzZza a răspuns:

Hitongue nu sunt baiat dar prietenu meu a trebuit a se mute ia cealalta parte a tarii.ar fi trebuit pentru totdeauna dar din fericire a venit napoi dupa un an.am vb doar la tel si p net.si am avut ff mare incredere un in celalalt si a trecut atat de repede.la inceput s fost ingrozzitor.deci,da.poti rezista.tot ce conteaza e increderea.parintii nostri sunt uimiti cum am putut rezista si au sp ca e ceva important sa ai incerdere asa mare

| illegal89 a răspuns:

Eu zic ca as rezista daca chiar tin la fata respectiva de ce nu happy