| Arietty a întrebat:

Catelusa mea a fatat si are 6 pui: 3 fete si 3 baieti ce nume sa le pun!

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! In primul rand sa iti traiasca! Si...ai grija de ei!
Pentru baieti :
Timmi,Piki,Pufu,Nero,Botoşel.
Fete: Pinkie,Sara,Bella,Taşa, Pufulica, Cocolina, Cocuţa, Mişa.

16 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E greu! Asteapa 3 luni ca sa vezi personalitetea fiecaruia.Totusi dupa comportament si daca stai cu ei o sa gasesti nume potrivite pentru fiecare in parte.
Unul poate fi mai jucaus si celalalt mai lenes chiar si la mancare!
Studiaza-i si vei gasi la fiecare un nume potrivit in functie de temperamentul lui.
Poate fi :macaciosul/lenesul/jucausul/labute mici/bot negru/alb/...
in functi de ei dupa traducere e OK.
TINE CONT DE FIACARE DETALIU.
nu POTI SA-I SPUI PIKI DACA CRESTE MARE big grin

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Acum vreo 30 si ceva de ani am avut un caine pe care il chema Lusu.I-mi ducea ghiozdanu in gura pina la "Cap de bou" Asa se numea scoala.
NU MA UITAT chiar daca am plecat!

Era batran si orb de un ochi si totusi m-a recunoscut dupa 9 ani!
A trait 19 ani si ma astepta fara a avea vreo...
LUSU a fost un maidanez! Portocaliu/vulpe

Despre LUSHU as putea "Lushu" as putea scrie o carte. ca nu pot scrie s decat sh

| Naяutσ a răspuns:

Sa-ti traiasca! Nume simple din 1-2 vocale.

http://animale.acasa.ro/......-8381.html

| andreea9701 a răspuns:

Tomi, Bobi, Azorel... Bella Puffy si Tina

| BombonikThaa a răspuns:

Baron, Kiki, Sheila, Mounty, Daisy, Lacey, Pinky
Asi, Alf, Athos
Dodo, Taki, Happy
Bijou, puffy, milky, sasha, albus, whitey, lucky, lulu, happy.
Adolph, Aesop, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin.
Bunny dog, Banner, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Baxter, Beachboy, Beacon, Beamer, Beano, Bear, Beast.
Calvin, Capone, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carter, Cartwright.
Dino, Denver, Dingo, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken.
Rolphy, Nasturel
Yuki
Biju, mimi, lola...dolly
Coco, Azorel, Murfatlar, Dumana, Vicentiu, Leo, Muc, Gomez, Susan, Hassam,
Lucky, Happy, Maxi, Kira, Rover, Rovi, Jojo, Lola, Lala, Papi, Pongo
saly, didi, joly, moly, norocel, spichi, deni, dudu, sparchi. Uite sigur poti gasi aici Fundita? plizzz:*:*

| sara2523 a răspuns:

Pentru fete: Bella, Bony, Sheila.
Pentru baieti: Tomy, Doddo, Bubico.
Felicitari sa ai grija de ei! Funda?

| aKylie a răspuns:

R.I.P semnul intrebarii.

| Arietty explică (pentru aKylie):

Imi pare rau ca nu ti am facut pe plac, o sa ti l pun acum:?

| XoXoAlee a răspuns:

Boby, Bili, Bingo, Nero, Bella, Lucy, Sisi, etc Ce rasa sunt?

| restuleistorie a răspuns:

REX

| Bella456 a răspuns:

Buna!
-femele: bella, sara, sadie, Tasha...
-masculi: barney, spyke, max, leo...
Sper ca te-am ajutat :*!

| andreeaursi a răspuns:

Fete:
Bella
Lady
Lassy(Lesi se citeste laughing )
Sally
Girl
Sharon
Lussy
Baieti:
Spike
Pikky
Boy
Carlo
Ringo

| eu1doar1eu a răspuns:

Sisy,Dolly,Dotty(fete), Toffy, Lucky, Pufy (baieti). Sper ca te-am ajutat :* Sa ai noroc la ei!

| Myhaytza1998 a răspuns:

Baieti-Bobita,Rex,Scoobi
Fete-linda,lesi,martha