| paty10 a întrebat:

cum pot sa o conving pe mama sa imi ia un caine? (golden retriever) Mentionez ca stau la apartament si ca curand mi-a fost ziua si nu am primit unul...si am incercat sa ii spun ca voi avea foarte mare grija de el, dar nu a functionat sad Niste sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| Bambilika a răspuns:

Ar trebuie sa ii demonstrezi ca esti responsabila si poti sa ai grija de tine, sa faci curat in urma ta, sa iti respecti promisiunile fata de ea. isi va da seama ca esti responsabila si poti avea grija de un caine. dar e o mare responsabilitate. eu am doi si stiu ce vorbesc. trebuie sa iti faci intotdeauna timp pentru ei.

1 răspuns:
| Andreeac33 a răspuns:

Nu e indicat daca stai la aparatament plus ca vine vremea scolii, concentreaza-te asupra notelor nu asupra animalelor.Gandeste-te ca, cand te vei muta singura, atunci o sa ai posibilitatea sa detii asa ceva.Pana atunci, respecta decizia mamei tale.