| JockerStoica a întrebat:

Daca ar fi sa va cumparati un caine ce rasa ati alege dintre: Pitbull,Amstaff,BullTerrier,Golden Retriever, Rottweiler.
Tinand cont ca stau la apartament dar vreau caine si de paza. si sa fie energic!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dobermann, Dog german, Ciobanesc german, Bulldog sau Bull terrier. Sa nu-ti iei Rottweiler in niciun caz, astia merg numai daca ai curte.

| florentina_9904 a răspuns:

Golden retriver!

| BarBye a răspuns:

Pitbull

| mona a răspuns:

As alege rasa Amstaff

| karsivan a răspuns:

Un amstaff sau bull terrier, golden nu este un caine de paza. Oricum caini energici pot devasta casa daca nu au energia consumata.

| Okami23 a răspuns:

Bull terrier, nu e asa de mare ca rasa rottweiler

| adishorMS a răspuns:

Amstaff,bullterrier pentru bloc si de paza
merge si golden retriever oricum trebuie plimbati, dar sunt mai pasnici
parerea mea nici un caz pitbull sau rottweiler care sunt incadrati in grupa de lupta mai degraba decat paza
"daca ai aur sau safire prin apartament atunci ultimii doi"winking

| Korman a răspuns:

Rottweiler

| Roxy5199 a răspuns:

Un golden retriever

| Lollipop023 a răspuns:

Pai eu a-si alege un Rottweiler, sunt foarte draguti cand sunt mici, dar trebuie sa ii faci toate vaccinurile la timp si sa il hranesti bine si nu uita scoate-l foarte des la plimbare.

| KINGPDA a răspuns:

Pai un catel si dragut si bun la paza personala sau curte care sa suporte copii si inteligent, cu par scurt este amstaff ( pitbull reusit )

| DenisaR a răspuns:

Categoric Amstaff!
Este un caine special pentru apartament (deoarece are parul scurt), este de paza, dar si de companie, este energic si foarte frumos ca aspect. Se ataseaza foarte repede de stapan si il apara cu pretul vietii.
Succes!