| MisterBala a întrebat:

imi place de fata si nu stiu daca si ea are acelasi sentiment pentru mine. Nu stiu cum sa ii spun ca o iubesc. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu este o idee buna sa ii spui direct. De obicei te refuza char daca te place. Te apropii usor de ea, petreci mai mult timp cu ea, o faci sa rada, o ajuti daca poti, apoi incepi sa o conduci acasa dupa ore, o inviti sa iasa cu tine la plimbare, la un suc, la un spectacol. Daca accepta sa se intalneasca cu tine, de fiecare data cand va intalniti ii oferi un trandafir rosu. Cand vorbesti cu ea o privesti in ochi, o atingi usor pe antebrat, pe brat sau pe umar si ii faci complimente discrete (arati foarte bine azi, lumina asta iti scoate in evidenta ochii, iti sta foarte bine imbracata asa etc. si nu "esti frumoasa").
Ii faci declaratii intr-un loc romantic si numai dupa ce stii foarte clar ca te place.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i simplu, asa cum ne-ai spus si noua dar... ea stie de existenta ta?

| T0T a răspuns:

Îi spui folosind cuvinte din limba română.

| Miki_Miki_1996 a răspuns:

Daca n-ai curaj iti spun eu ca nu iti va spune ea prima! Mai bine incearca...ca nu e un capat de lume daca te refuzahappy