| DarkMenLight a întrebat:

Îmi place de foarte mult timp de o fata. E cu 2 ani mai mare ca mine. In vara nu mă suporta, chiar a dat și block. Cum i-aș putea propune sa ieșim la un suc, într-un fel pentru a ne recunoaște. Sau daca nu e ok, ce ar trebui sa fac? Cum as putea sa o conving?

34 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci e și mai mare și nici nu te suportă? laughing)) tu ori ești prost ori prea optimist

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa intelegi un lucru: voi baietii va dezvoltati in adolescenta cu 2-3 ani mai incet ca fetele.
O fata de 16 ani este si arata ca una de 20, fiind deja matura si dezvoltata integral, fizic.
Un baiat abia intra la pubertate la 15-16 ani, incheiindu-si cresterea si dezvoltarea la 20-21 de ai.
Este foarte normal ca o fata cu 2 ani mai mare ca tine sa nu se uite la un baitel, pentru ca nu este interesata, tu fiind copilandru, pe langa ea.
Uita-te la fetite de varsta ta, sau mai mici, ca sa ai o sansa.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu sunt de acord, după mine ține strict de fiecare persoană, am prieteni la 14 ani masivi și cu barbă, deasă chiar, și prietene de 17 care arată de 13. părerea mea e că ține strict de fiecare persoană n parte.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Poti sa nu fii de acord cu raspunsul meu sis a crezi ce vrei tu, desii eu vorbesc de dovezi stiintifice aici, nu de ce crede un copilas.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine ca ma numesti copilas dar la gandire nu stiu care din noi e copilas, iti este greu sa intelegi se pare ca o fata de 17 ani poate arata ca una de 13 ani.

Nu vorbim romaneste? stai ca te iau ca pe aia de clasa a 5-a.

Andreea de peste drum are 18 ani.
Peste drum sta si Alexandra, Alexandra are 14 ani.

Alexandra pare mai dezvoltata la corp, chiar si la gandire.

Ce dumnezeului de dovezi stiintifice imi bagi tu mie pe gat daca eu ti-am pus in fata o ecuatie simpla mai sus? Fereasca-ma sfantul, parca am facut amandoi liceul sa ma numesti copilas, o seara buna cucoana, mai iesi din casa si mai vezi lumea in care te aflii ca nu gasesti totul pe internet si in carti.

| Osneros a răspuns (pentru Alexuţ02):

I-ai cerut surse :O

Tocmai te-ai facut cu un block, scrie in regulamentul TPU ca n-ai voie sa-i ceri surse utilizatoarei ioneasca

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Osneros):

Vorbeste pur si simplu in necunostinta de cauza si trateaza lucrurile prea "la carte", daca vede pe internet ceva ii spune baiatului astuia ca se dezvolta fata mai repede si de aia nu vrea sa fie cu el.

Ce se dezvolta frate cand ea nici n-o cunoaste pe aia sau nici macar pe baiatul de-a pus intrebarea? laughing Mi se pare penibila, atata tot, sa-mi dea block mamaie, atata timp cat abereaza mi se pare prostesc sa o las sa vorbeasca, peste una si alta ma numeste si copilas de parca sta in apartamentul alaturat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Tu vorbesti aici, de copii cu probleme de crestere (hormonale si endocrine) nu de copii normali, avand dreptate doar pe segmentul acestor handicapati, sub-dezvoltati din diverse cauze.
Dar nu generaliza, aducand in prim plan 1% din copii anormali!

In ce priveste ce crezi tu sau nu, chiar nu-mi pasa, am citit destul despre dezvoltarea adolescentului la pubertate, ca sa vad realitatea. Am trecut prin copilarie cu multi ani in urma si chiar am vazut asta la copii mei si colegii lor de scoala.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar ce faci? induci un copil / baiat in eroare.

Iti spun cu parere de rau, ce ai spus mai sus, 1%? pai daca ies pe strada poate 30-40 % din baietii de 20 ani nu au barba calumea, nu stii despre ce vorbesti cred sau nu vrei sa intelegi la ce ma refer, eu mai sus ti-am vorbit frumos, tu in schimb ai atacat inutil cand puteai da un raspuns simplu...

Treaba fiecaruia ce face cu viata lui, ziua stau afara si noaptea, mai bine zis dupa 22/23 poate mai intru sa mai raspund corect / inutil pe acest site, uneori mai raspund si ziua, asta-n caz ca esti curioasa de viata mea, in orice caz nu ar trebui sa fie problema ta sau a altcuiva, ai cam deraiat mult de la subiectul pe care ti l-am pus in fata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Baiete, du-te de te culca, ca bati campii si-i 3 dimineata laughing
Nu mai pierde inutil orele de noapte, ca-n timp duc la depresii si anxietate sociala, evoluand in timp la paranoia, schitofrenia, diabet samd.
Pentru subiectul asta, citeste despre hormonii serotonina si melatonina, vitalii creierului si organelor interne, care se produc numai intre orele 10 si 2 noaptea, timp pe care tu-l petreci online, iar pe termen lung, neproducerea acestor hormoni, duc la probleme psihice, neurologice si metabolice.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

La o alta intrebare i-ai spus unui baiat sa o lase pe tipa aia de 15 ani ca e mica pentru el, el avand 18 ani, ce ai spus mai sus ( o fata de 15-16 ani gandeste ca una de 19-20 ) te contrazice total, ti-am demonstrat ca gresesti, sper sa intelegi si aluzia mea

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamnă, nu vorbim aceeaşi limbă? te contrazici singură rolling on the floor

Iertaţi-mi îndrăzneala de a vă contrazice maiestatea voastră.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Vorbim de lucruri diferite pe topicuri diferite!
O fata de 15 ani este considerata legal, copil mic si evident relatiile sexuale cu un copil sub 16 ani, sunt pedepsite conform legii.
Este evident ca esti prea mic sa poti intelege si face diferenta intre cele 2 topicuri, cu subiecte diferite, chiar daca in ambele sunt implicate fetite minore.
Limiteaza-ti raspunsurile la ceea ce stii despre baitei si experinta ta de pana acum, lasand in pace subiectele care te depasesc.

| Osneros a răspuns (pentru Alexuţ02):

Așa face ea laughing

Bun venit în comunitatea celor blocați (cam jumătate de site) laughing

Oricum, cred că deții recordul la cea mai lungă discuție in contradictoriu cu ioneasca laughing

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Osneros):

Sincer am mai văzut că spune lumea lucruri nașpa de ea laughing dar nu m-am gândit că e așa dusă cu capul.

| anonimg a răspuns:

O bună educație găsești aici:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal cred ca e mai usor sa placi pe alta, decat sa o faci pe cea curenta sa te accepte.

| Ineys a răspuns:

Pai sa vedem. Primul pas cred ca ar fi ca ea sa te suporte cumva. Ai zis cumva ca nu te suporta? Ghinion...

| DarkMenLight explică (pentru Ineys):

Gen acum nu mai are nimic cu mine

| Yurisa a răspuns:

Sa o lasi balta. Daca o sa continui vei inrautati situatia. Nu e nimic mai naspa decat sa vezi un disperat care te agaseaza non stop

| Alexuţ02 a răspuns:

Normal că m ai blocat când te simți atacată și simți că nu ai dreptate, ionească atâta timp cât spui niște chestii asumă-ți.

| Dorotheea21 a răspuns:

Omg surprise

| Dorotheea21 a răspuns:

Inteleg obsesiile din realitate, (daca esti cine intuiesc) pentru ca nu am incotro, nu va pot schimba eu.
Sa ma urmaresti insa si in spatiul meu de aici, arata urat, a altceva.
NU ti'am dat niciodata 'block', ti'ai schimbat tu numele de doua ori, si contul!
Te rog frumos sa iti cauti pe cineva mai potrivit pentru tine, o sa iti fie mult mai bine decat sa ma urmaresti pe mine de dupa colturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Vorbesti singura?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns celui care a pus intrebarea.
Astazi am aflat ce este cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pai n-a mai intrat de vreo 5 zile

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cu numele acesta, dar crede'ma, a intrat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Toti s-au indragostit de tine nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Paranoica, se crede buricul pamantului laughing

| DarkMenLight explică (pentru Dorotheea21):

Nu, nu sunt eu. Nu urmăresc pe nimeni eu?‍♂️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorotheea21 si talentul ei extraordinar de a se face de rahat laughing

| Justme32 a răspuns:

Ai numărul ei de telefon? Dacă da, trimite mesaj cum că ești la spital la Urgențe și că i-ai scris din instinct, să nu se deranjeze. Te va suna, te întâlnești cu ea în fața spitalului apoi ieșiți la o cafea. Și totuși, ea fiind cu doi ani mai mare ca tine., ea vrea să vadă dacă ești suficient de matur să o respingi și se va întoarce la tine, fie vrea să vadă cât de inventiv ești. E un gest cam disperat ăsta iar lor nu le plac disperaţii

| johnnny123 a răspuns (pentru Justme32):

Deci în prima parte îl sfătuiești să facă un gest disperat și infantil, apoi la final spui că fetelor nu le plac disperații și infantilii...

Foarte logic, ești un sfătuitor extraordinar. Bănuiesc că și tu ai cucerit o groază de fete.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

E extrem de traumatizant ca o persoana care te uraste sa fie urmarita de tine. da-i pace mai sunt fete dragute si de treaba.