| Nechifor_Denis_2002 a întrebat:

Mama a plecat ieri in Anglia la tata si am rams cu bunica.Si imi este foarte dor de ea, vine peste 2 saptamani.Ce pot face sa nu mai imi fie dor de ea(adica sa nu mai ma gandesc la ea)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti este doar la mai putin de 1 zi?
Ocupa-ti mintea cu altele, cum ar fi invatatul!
Cu ocazia asta o vei surprinde foarte placut pe mama cand se intarce, cand ii vei arata carnetul, numai cu note de 10.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa vorbesti cu ea la telefon cat mai des. Chiar zilnic daca este posibil. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Daca iubesti pe cineva - ca si iubit sau ca parinte/copil, este normal sa-ti fie dor, obisnuit fiind sa fiti mereu impreuna.
Este momentul in care iti dai seama cat de mult inseamna pentru tine, si la intoarcere i-o poti arata.

| Emma30555 a răspuns:

Sa ai răbdare un pic, poți vorbi la telefon și poți sa i spui ca ti e dor de ea, ca o aștepți cu nerăbdare.