| KidotaDixxy a întrebat:

Hei TPU... :\
Am si eu o problema mai najpa sigh
Si am nevoe de speturi de la cineva matur...
Eu pur si simplu pot spunee ca-mi urasc viata straight face Nu-mi mai suport parintii in special pe tata-l meu Pana acum 2 ani totul era oke Iar dupa tata a facut un accident si a rams idiot la cap straight face si acum in fiecare seara bea si sta in casa la bunicamea cu mine si mama si bunicamea cand vine din cand in cand se supara si-si face rau Si chiar acum 5 minute tata iar a baut si sa certat ca mama si o jigneste si i-as fi luat apararea lu` mama Dar mama de cand si-a schimbat locul de munca nu mai are timp sa vorbeasca cu mine Nici scoala mea n-o intereseaza Pur si simplu ma simt abandonata Ca si cum nu mai exist pentru nimeni crying
Imi e greu sa scriu asta pe un blog dar chiar am nevoe de ajutor straight face
Sincer nu stiu ce sa fac crying
Imi vine sa ma omor... Sa scap de ei
Aaa da si`n plus mama de cam thinking nu stiu cateva luni (Bune) imi promite ca baga divort si n-o face... Eu cred ca ar fi mai bine sa mor si sa ramana cu el crying Daca vad ca nu ia chiar nici o masura crying
Pur si simplu ma gandesc De ce eu? crying
Chear am nevoe de ajutor pls crying
Multumesc `!

Răspuns Câştigător
| L7L a răspuns:

Asa era si tata acum 2 ani era un betiv... si o jignea pe mama...La suportat pana a bagat divort spune-i sa bage DIVORT cat mai repede : ) dupa toate vor reveni la normal acum parinti mei sunt divortati si se inteleg mult mai bine decat inainte si s-a lasat de baut.

5 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Asteapta cu totii mai avem perioade mai grele. Unii in dragoste, altii in familie, dar divortul este cel mai bun mod. Convinge-o pe mama ta sa faca asta! Nu te lasa batuta! Eu sincer nu stiu, n-am trecut prin asa ceva.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Inteleg cum e eu sunt in aproape aceeasi problema ca a ta doar ca nu e in poveste tata ci e prietenul lui mama.Mama ta promite dar nu poate deoarece se gandeste ca daca baga divortul cum te va mai creste? Cu ce bani? Unde?
Lasa ca intr-o zi va observa ce a facut dar stii cand? cand va fi prea tarziu si tu nu vei mai fi acolo.atunci va da orice pentru inca cateva clipe alaturi de tine! Chiar acum mama se cearta cu prietenus-o si nu am ce face. m-am saturat sa ma bag.Omorul nu e o solutie.vei face mai mult rau celor dragi.eu gandesc asa:Am o viata merita traita dupa 18 ani plec si fac ce vreau eu fara ca cineva sa imi reproseze! Daca ai nevoie de sfaturi si sa spui ce te doare te rog trimite-mi un mesaj cu emailul tau. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succeshappy

| corina977 a răspuns:

Singura solutie este so convingi sa bage divort

| virtuallove a răspuns:

Gandeste. te ca tu ai un viitor in fata si nu lasa ca viitorul tau sa ti. l strice altii. Incearca sa rezisti si multumeste pentru simplul fapt ca existi. Sunt copii care sunt bolnavi si mai au putin de trait. Ei cred ca ar da orice ca sa poata sa traiasca chiar si cu un tata care bea. Poate ca mama ta va divorta, poate ca nu... dar nu trebuie sa iti vina sa te omorilaughing. Rezista! esti fata mare... Daca crezi, lucrurile se vor schimba.

| pufuuu a răspuns:

Si eu am parintii divortati dar eu zic ca daca tot vrei sa nu mai ai scandaluri in casa sa vb cu maicata sa te lasa o pr buna de a ta pana can se mai linistesc lucrurile ca poate rezolva ceva maicata cam asta gandesc eu acum sad