| Fapy a întrebat:

Am nevoie de catva intrebari, la o problema.
Am 15 si un frate (Florin) 19 ani.
Pe data de 10 martie (vineri) 2017 el a plecat in Anglia. De atunci ma simt gol in interior, nu prea stiu ce sa fac, sunt suparat si ma tot gandesc la el. Aveam o legatura foarte strana el imi era mama cat si tata, era cel mai bun frate. Aveti ceva sfaturi pentru mine va rog?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

A plecat de doar 2 zile...nu ar trebui sa te atasezi astfel de o persoana, la un moment dat veti merge pe drumuri diferite si vei avea de suferit.Gandeste-te la el si la fericirea lui. Daca lui ii este bine acolo atunci fi si tu bucuros pentru el.Pentru un timp incarca-ti timpul cu diverse activitati, nu sta degeaba, te vei gandi mai des la el si ii vei simti lipsa. Daca esti mereu concentrat pe altceva nu te vei mai gandi. Dupa un timp te vei obisnui, persoanele dragi tie te vor ajuta sa mergi mai departe.E normal sa te simti astfel acum, dar odata cu trecerea timpului va trece si faza asta. tongue

| Fapy explică (pentru BlackRose03):

Ai mare dreptate, multumesc tie si celolarti

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fratele tau nu a murit, este doar plecat temporar, deci, nu ai motive sa-l plangi sau sa te gandesti cu tristete la el!
Exista skype si messengerul FaceBookului, unde epoti sa-l vezi si sa vorbesti cu el zilnic, deci, chiar nu ai verun motiv sa te plangi, ce dumenzeu, esti bebelus?
la 15 ani esti barbat in devenire, nu tanc mic!

| Fapy explică (pentru Violleta2022):

Deci astea 3 sfaturi primie m-a ajutat asa de mult, va multumesc tie si tuturor happy

| Fapy explică (pentru Violleta2022):

Fratele meu nu e plecat asa temporar, sta undeva intre 3-2 ani

| DavidoffUser a răspuns:

Salut Fapy!
E foarte frumos ca-ti iubesti fratele atat de mult si sper s-aveti o asa relatie toata viata.
Sfatul meu ar fi sa tineti legatura cat puteti de mult.Prin skype (video chat ), Facebook, telefon, sunt atatea metode.Iar golul din interior, doar timpul il va rezolva.Fii tare si arata-i ca esti barbat! promiti, da?

| Fapy explică (pentru DavidoffUser):

Mersi de incurajare
Si promit