| paulwalkerfan a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cum este casatoria dintr-o machidoanca si un tigan romanizat sau chiar tigan? E adevarat ca parintii machidoni nu ar fi de acord nicio data cu asta?

8 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Eu cred ca ar fi la fel ca oricare alta casatorie daca ei se iubesc. Parintii nu sunt usor de multumit indiferent de alegerea facuta

| BroascaCuElice a răspuns:

Machidonii se casatoresc doar intre ei, parintii nu accepta casatoria cu alte comunitati etnice

| Donsavas a răspuns:

Vorbim de doua persoane majore si libere de orice raspundere, nu?
Atunci, actul de casatorie se va elibera cu acordul ambelor persoane in cauza. Asta e tot. Nu traim in jungla! suntem o societate bine organizata.

| minrest a răspuns:

Cum sa fie de acord. Nu ar fi de acord nici cu un mucan, adica roman, dar pana la urma s-ar impaca cu ideea, numai daca ar fi un om de succes.

| minrest a răspuns:

Paule, parintii fetei nu ar fi de acord sa o dea unui roman, nu unui tigan. Pe tigan ar angaja un ucrainian sau un moldovean sa il omoare.

| Violleta2022 a răspuns:

In general, casatoria intre religii diferite este cu probleme si in 99% din cazuri nici nu se realizeaza, totusi, mirii sunt cei care decid si se pot casatorii doar legal, la Starea civila, fara a se cununa religios, daca u doresc sa se converteasca la religia celuilalt.
In fond, daca mirii au peste 18 ani, nu este nevoie de constimtamantul parintilor, mirii decizand cu cine doresc sa se casatoreasca.

| danay72 a răspuns:

Depinde de ce fel de oameni sunt. Dar prejudecatile rasiale nu fac bine intr-o relatie. Toti oamenii sunt egali indiferent de nationalitate. Dumnezeu ne-a creat pe toti la fel.

| minrest a răspuns:

E ca orice casatorie, dar mult mai scurta. Vezi ca Machidonii sunt cutitari.