| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 2 luni.Si eu chiar simt ca il iubesc, dar de el nu sunt sigura ca simte asta cu adevarat.Voi ce ziceti? Cum sa imi dau seama?

Răspuns Câştigător
| vRawr a răspuns:

Fi atenta la limbajul corpului lui cand sta cu tine,[ sunt unele carti de psihologie care iti descriu notiunile astea mai bine],fi atenta la comportamentul pe care si-l desfasoara cand e cu tine[aici stii prea bine despre ce e vorba,gesturi,vorbe,etc...],uitata la ochii lui cand e langa tine,si daca are pupilele dilatate[asta insemnand expresivitatea sufletului,sentimentele,sa-ti dau un exemplu: atunci cand un om plange si sufera cu adevarat,nu i se dilata pupilele?,asta e si ideea,omul fiind incapabil de a-si controla sentimentele,acestea se manisfesta in diferite moduri,gesturi,fapte chiar si in gandire(incluzand rationamentul,care adesea ori este intr-un ambuteaj de idei intelepte si idei eronate atunci cand iubim iar persoana iubita este incapabila de a simte aceleasi sentimente pentru noi), neputand sa controlam aceste "simptome",prin simplu fapt ca emotiile puternice sau mai putin puternice,se pot manisfesta si prin modul asta],intr-un al doilea rand, este vorba si despre ce simti tu,nu rezumandu-te doar la sentimentele pe care i le porti,ci si,ce simti ca-ti ofera el pe plan sentimental,o anumita nuanta de energie,care e transmisa de el si se axeaza doar pe tine,fiind abstracta pentru celelalte persoane. Fiind rational in majoritatea lucrurilor pe care le faci vei afla mai multe raspunsuri decat cauti,doar fi atenta la unele detalii,nu cred ca ar trebui sa-l intrebi,pentru ca, daca nu va simti nimic pentru tine, ori va sta ceva timp sa raspunda, ori va raspunde imediat, temandu-se de disconfortul pe care il vei primi daca iti va raspunde realmente cu un raspuns negativ.Va trebui sa gandeste de sus problemele! Nu te rezuma doar la ce stii, incearca prin alte modalitati sa afli raspunsuri noi, care pot fi de asemenea si cele mai bune, uite o idee, dar e putin cam mult de gandit, si multi nu fac fata ...Creazati in cap 4 5 6 palariute,fiecare avand de asemenea cate o culoare,prima va fi cea alba,aceasta va cuprinde informatiile stintifice,cele adevarate,etc. A doua va fi cea rosie, care va cuprinde toate absurditatile care-ti trec prin minte [referindu-ne doar la el ]; A treia va fi cea neagra,a pesimistului,adica informatii care sunt impotriva,spre exemplu: nu ma iubeste deoarece nu simt asta,bineinteles folosindu-te de mai multe argumente; A patra va fi cea galbena, cea a optimistului,fiind inversul pesimistului,vei vedea dintr-o parte buna lucrurile; A cincea va fi cea albastra,a cerului,atunci e momentul cand vei descoperi raspunsurile,creand o balanta, deslusind toate misterele,adica iei fiecare palariuta,fiecare element in parte, il asezi unde consideri tu ca e locul potrivit,si iti vei da seama,privind de sus lucrurile,ce va trebui sa faci, avand toate informatiile posibile,realiste,optimiste, negativiste, absurde, abstracte, etc.

4 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Il intrebi, dar ai grija in ce mod.
Nu la toti baietii le plac intrebarile de genul acesta.

| SimonaQs a răspuns:

Poti sa iti dai seama prin comportamentul lui prin cum se poarta cu tine cum te priveste cum iti vorbeste totul daca iti face surprize daca te alinta multe chestii

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Iti poti da seama din comportamentul lui. Daca se comporta frumos cu tine, te respecta, iti vorbeste frumos, tine cont de parerile si dorintele tale, daca te cauta si vorbiti des, daca iti face surprize, etc...

| trumpetlights a răspuns:

Pai spune-i ceea ce simti si daca si el simte la fel o sa iti spuna daca nu...