| DoruNelu a întrebat:

Vreau sa va cer o parere si nu e la misto!
Am fost in oras cu tatal meu si dupa aceea am mers la farmacie! A luat un test de sarcina pentru mama(nu mi-a zis asta). Eu am deja o sora mai mare, nu mai vreau frati/surori! Cum le-as putea zice?
Daca nu reusesc sa le zic daca o sa se nasca inca un frate sau o surioara eu m-am gandit sa plec de acasa ca nu mai vreau! Mersi

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ce egoist ești!
Și ce vrei să îi propui mamei tale? Să facă avort?
Fii serios și lasă-te de prostii. Dacă vei avea un frate sau o soră ăsta nu e un motiv de tristețe și nici să faci mofturi.

| Hammurabi a răspuns:

Ce te face să crezi că ai avea vreun cuvânt de spus în chestia asta?
Părinții tăi fac ce vor, nu trebuie să-ți ceară ție voie.
I-a pleacă tu de acasă să vezi cum e.
Să trebuiască să muncești ca să plătești o chirie și să-ți asiguri singur existența, să muncești și ca să-ți cumperi hârtie igienică.

| CosminCD a răspuns:

Atitudinea ta nu este bună! Gândești greșit și nu e bine. Alegerea, însă, îți apaține. Totuși, familia este o mare binecuvântare!

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o decizie a parintilor tai, nu a ta!
De cand copilasii impun ce sa faca parintii?
Ceea ce ai facut este un lucru foarte urat si ma astept sa fii pedepsit de parintii tai.
Asa ceva este inadmisibil, ca un copil rpost si razgaiat sa impuna ce vrea el, din egoism si rautate.
Plecatul de acasa nu rezolva nimic, ca poti fii cautat cu Politia si adus inapoi, ori trimis la un Orfelinat, pana la 18 ani, daca refuzi sa stai cu parntii tai.
.

| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina de fapt este efectuat de mama ta, exact cu scopul, rostul si rolul de a NU existe surpriza de a mai avea vreun fratior. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti tare egoist şi orgolios! Doar la tine te gândeşti!
Vrei ca mama ta să facă avort sau ce?
Părinţii tăi cu siguranţă vor acest copil, dar tu le strici fericirea!
Gânteştete un pic, tu eşti o părticică din mama ta la fel ca copilul care se va naşte, dacă mama ta te avorta sau de arunca la gunoi?
De ce nu vrei să oferi posibilitatea acestui bebeluş la viaţă?
Dacă aşa gândea şi sora ta mai mare despre tine? Tu cum te simţeai? Nu avea să te simţi deloc plăcut.
Ce poate fi mai bun, decât un bebeluş cu zâmbetul de îngeraş?happy

| DanyDav a răspuns:

Eu am o sora mai mica si mi as dori mult sa mai fi avut macar un frate!