| Gsix a întrebat:

Salut, mamei mele ii este rau de aseara, a vomat de cateva ori, si ii este rau si acum, ea spune ca ar fi mancat un preparat de ea cu ceva ardei, care zice ea, aceia ar fi cauza. Mie imi este teama sa nu fie insarcinata, nu imi doresc un frate sau o sora, am 16 ani, si mama are 38 facuti luna aceasta, cum spuneam, nu imi doresc frati sau surori. Credeti ca ar putea fi insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
esti un pic egoist, daca mama ta ar fi insarcinata ce ai face?
este tanara si e viata ei, poate sa hotarasca singura daca va dori un copilas ori nu.
sa faca un test de sarcina, poate are alte afectiuni, un mic control nu strica.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greturile in timpul sarcinii nu prea apar seara.

| Crucified a răspuns:

Nu-i însărcinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să avem un frățior, yupiiiiiii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e.
de ce esti asa egoist/a?

| vangaelis a răspuns:

Nu, greturile la o persoana insarcinata apar dimineata de regula.
Probabil ca a fost o indigestie.

| acinorev a răspuns:

Daca in urmatoarele zile mananca un pic mai mult, poate sa fie din cauza ca a pierdut mult in aceasta noapte (ai grija sa tina un regim!) sau poate fi insarcinata, doar daca nu prea mai incape in blug happy Dar nu cred sa fie cazul.

| NoNameqed a răspuns:

Nu cred ca e insarcinata, dar daca este atunci bravo, nu este o surine sa aiba un copil la 38 de anio pr de amea are o sora de cateva luni si mama ei are 45 de ani, deci nu vadcare e problema.

| bDaniel a răspuns:

Are greata asta e sigur dar da... poate fi insarcinata sau ar fi putut manca prea mult aseara si de aia i s-ar fi facut greata. Poate ar fi mancat cu pofta laughing ce doamne iarta-ma si la baieti se intampla inseamna ca sunt insarcinati?