| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Salut! Un prieten s-a suparat le mine și nu îmi mai vorbește deloc.Nu răspunde la mesaje.Banuiesc de ce s-a suparat și i-am trimis multe mesaje in care îmi ceream scuze sincere și nu zice nimic. Daca postez ceva le tiktok îmi dă like foarte repede.Nu m-a șters de la prieteni.Am un cont de al lui de la un joc și acum ceva timp când intrasem sa ii fac niste puncte ca să nu piardă niste bani de pe cont, a văzut că eram pe contul lui și nu mi-a zis nimic.Nici parola nu a schimbat-o.A postat și el un tiktok și i-am lăsat un comentariu cu un Emoji și l-a apreciat.I-am zis că dacă vrea sa ies de tot din viața lui sa îmi zica.Dar nu zice nimic.Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îmi place să ghicesc, guessing, clairvoyance, clarviziune. Practic asta ca hobby de 50 de ani. Dar mai nou am aflat și practic ceva altceva.
În acest altceva, refuz și reneg citirea gândurilor altcuiva. Astfel mă întrebi ce cred exact despre situația d-tale. Mi-e mi e pare că nu ești d-ta de vină, cu comportamentul d-tale, în acest deznodământ. Din motive numai e el știute, conștiente pentru el sau inconștiente, a ales să te părăsească. Se poate întâmpla oricui.

17 răspunsuri:
| Gorky a răspuns:

Iti propun sa mai iesi pe afară

| Together a răspuns:

E posibil sa nu dea el like-uri? Adica sa dea altcineva pentru el, sau sa aiba un program care da automat?

Poate asteapta sa-i treaca si o sa fiti iar prieteni.

| Lioana a răspuns:

Nu i-a trecut supararea de tot.

| alexxxxxxxxxx explică:

El îmi dă like urile pentru că în primele zile după ce a plecat nu mi-a dat niciun like și știu că mi-a vazut toate postările

| alexxxxxxxxxx explică (pentru Together):

De 2 luni și jumătate nu mi-a mai zis un singur cuvânt

| Together a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

2 luni jumate? Mda, e cam mult. Se pare ca nu mai vrea sa fiti prieteni.

Daca sunteti inca in scoala si petreceati vacantele impreuna, poate cand vine vacanta sa iti simta lipsa, dar dupa 2 luni jumate probabil ca s-a obisnuit cu a nu te mai avea ca prieten.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar nu zice nimic.Ce poate fi?
Nimic.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru sadrian46):

De ce nu spune nimic? De ce nu îmi spune sa nu-l mai deranjez, dar îmi apreciază postările?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Nu are ce să îți comunice. Un om spune ceva, când are ceva de spus.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru sadrian46):

Aveți un stil foarte ambiguu.V-as fi recunoscător dacă m-ați ajuta

| Mosotti a răspuns:

Da like la misto, dar atat.
Poate ai facut ceva ce ai putea face oricand cu prima ocazie, si de aia nu mai te vrea.
Am zis poate, nu stiu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Să te ajut cu ce? Cum? Pui întrebări despre ce are el în cap referitor la tine și la relație. Mă pui să ghicesc gândurile lui, căci d-ta asta vrei când pui aceste întrebări.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru sadrian46):

Cum să fac să mă apropii de el?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Un prieten s-a suparat le mine și nu îmi mai vorbește deloc.
Afirmi că îți este prieten. În ce constă această prietenie? Cum se manifestă ea? S-a supărat pe tine. De unde știi asta? Nu mai vorbește deloc Dar înainte să fie supărat, vorbea? Comunica? Ce vorbea.
Spui că vrei să te apropii de el. Cum ar fi atunci când ai fi apropiată?

| Emma30555 a răspuns:

Cauta l in realitate si vezi ce zice. Posibil sa te evite, cred ca lui nu i place de tine, nu neaparat ca s-a suparat asa rau dar e posibil sa nu ii faca placere conpania ta si nu zice nimic fiindca asa crede el ca e mai ok sa procedeze, e si o doza de nesimtire aici, iti da lik uri fiindca asa face cu toti si poate vrea sa lase totusi o portita.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru sadrian46):

Noi vorbeam foarte mult despre orice.El mă suna de cele mai multe ori, deci nu îl sunam doar eu.M-am gândit mult la toate variantele.Cred totuși că el nu s-a supărat pe mine atta de grav doar din cauza jocului.Pentru că asta a lăsat de înțeles.Un motiv puieril, deci.Credeti că e posibil sa se fi simțit sufocat? Deși el mă suna mereu de bună voie.

| Brizbriz a răspuns:

Mergi la el acasa si canta-i o serenada in fata balconului big grin