| SadBoyForever a întrebat:

Salut, va rog frumos sa imi dati un sfat in legatura cu ceva:

Sunt singurul baiat intr-o clasa de 14 fete si din pacate inca de la inceput ele fac misto de mine.

Inca din primul an eu stau singur in banca, eu sunt respectuos, nu le-am facut niciodata nimic rau insa inca de la inceput ele au facut misto de mine, nu vorbeste niciuna cu mine, de exemplu daca din greseala se intampla sa ma uit la vreuna din ele fara sa vreau ele imi dau replici urate, repet nu vorbeste niciuna cu mine, mereu inainte de ore eu stau trist singur in banca si ma uit la ele cum discuta despre diverse chestii fara sa ma bage in seama.

Cu ce am gresit oare?

Repet, eu niciodata nu le-am raspuns atunci cand ele m-au jignit insa m-am saturat sa isi bata joc de mine si sa nu ma bage in seama.

Ce pot face ca sa nu mai fiu bataia lor de joc?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu esti prea bine si nu stii!
happy
Burzuluieste-te de vreo doua ori la ele,sa vezi ce cuminti se fac in preajma ta,n-ai vazut niciodata gainile certandu-se ca nebunele si la un chirait al cocosului,toate sa amuteasca?
Initial,trebuie sa restabilesti respectul in clasa,pentru ca ele ti s-au suit in cap, asa ca e necesar sa te infurii de vreo doua ori si sper ca nu esti prea timid s-o faci.
Pe urma, vei vedea cum te vor privi cu mai multa deferenta si vor lua in considerare parerea ta.
Poti fi fericit ca un pasa, lasa atitudinea de papa-lapte, no offense!
Bafta!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic.Singurul motiv pentru care se comporta astfel este ca ele se simt majoritare.Este specific sexului feminin.Le poti combate fiind mai bun decat ele la invatatura.

| DeyCj a răspuns:

Nu ai greșit cu nimic.Se simt mai tari ca sunt în majoritate, dar nu uita ca tu ești bărbat deci ai cu ce să le combați, chiar dacă ele se cred mai tari decât noi.Succes

| RAY a răspuns:

Fii indiferent cu ele

| Fatamuntilor a răspuns:

Imi aduci aminte de o intamplare amuzanta! Eram prin clasa a XI, si la inceput de an se nimerise un baiat in clasa noastra de fete. Saracul era foarte incurcat.S-a transerat din primele zile la clasa de baieti!
Daca nu ai reusit sa legi prietenii cu nici una din fete, daca nu merg glumitele, singura solotie ar fi sa inveti mai bine decat ele!
Daca continua, poti lua legatura cu parintii si dirigintele clasei sa te poti transera la o clasa unde sunt si baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt elev, am un job si fac 1000 de euro lejer-pe luna.Si ma gandeam sa-ti propun ceva…
Nu vrei sa schimbam?
Oricum eu mai am de recuperat ceva pe la chimie unde n-am inteles-o prea bine, si putin pe la matematica.
Si ne intelegem asa:tu iti faci treaba aici cum trebuie, si scoti bani, iar eu promit sa le respect la fel ca tine.
Asta un an-doi, ca dupa aia nu stiu daca ma mai pot tine de cuvant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignorale,si-ti fa prieteni in celelalte clase, iar cand fac mistoo de tine, fa si tu de ele.dar in mod inteligent.asa le dai pe spate.mai ales fa aluzie la aspect,la defectele lor,machiaj,toale,negi, cosuri, inaltime.da-te mare in fata lor, eventual fa-ti o prietena, ca asta le enerveaza la culme.esti barbat ce naiba. punele la punct.

| Peaches a răspuns:

Daca ele te vor jigni din nou, spune-le ca tu nu le poti intrece. Poate le va pica fisa! De ce stai trist? De ce le bagi in seama? De ce te consumi tu pentru niste colege rele?

| horansgang a răspuns:

Te exasperează chestia asta sau ai o anumită simpatie pentru ele şi nu poţi să le răspunzi înapoi? Sincer, din câte ai scris mai sus îmi dau seama că sunt nişte mitocane bune de nimic. M-am săturat să aflu de chestii de genu, n-ar trebui să existe aşa ceva în şcolii. Guvernul nu face nimic, primarul nimic. Deja mi-e silă de lumea în care trăim.

Revenind, dacă se compoartă aşa cu tine înseamnă că eşti genul acela tăcut, liniştit care nu vorbeşte urât, stă mereu în banca lui şi chestii. Ele îi respectă doar pe ăia care arată bine şi comunică mereu. Sau dacă nu eşti tipul ăla poate ai altă calitate; eşti amuzant? mai toate trag la genul ăsta de băieţii.

păi eu cam atâta ştiu. baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| KuryKaname a răspuns:

Frate singura modalitate pe care o ai e sa le seduci pe rand sa le duci in patul tau pe toate iar apoi sa faci in asa fel incat sa se certe intre ele de la tine. intelegi ce vreau sa spun? ce naiba doara esti baiat

| Iustinica_Iustina_1990 a răspuns:

Fii barbat, trebuie sa fii bataia de joc a unor fete. De exemplu cocosul cum poate fi seful intr-o asa adunatura de gaini ( lol )? laughing Spune-le frumos sa te lase in pace si daca asa nu merge pune-le la punct si nu le mai inghiti.

| Logitecheveryone a răspuns:

Sa le ignori...cea mai buna cale... de a arata fetelor ca nu te intereseaza ce spun ele si arata-le ca esti mai bun decat toate la un loc, si de fiecare data cand te jignesc sa le spui MULTUMESC!