| GLA a întrebat:

Salut, vreau sa va dati si voi cu parerea. Fosta mea iubita avuseze pe unul inaintea mea, primul pe care il iubise si primul cu care avusese contact sexual, era culmea si cel care o invata sa cante la chitara, se stiau de cativa ani. Cand am intrat in relatie cu ea am aflat din alta sursa ca ea se culcase cu asta care o invata sa cante la chitara, am comunicat cu ea si mi-a confirmat ca a fost cam doar o aventura caci se pare ca ala se cam folosise de ea, gen dupa ce au avut aventura cica a 2 a zi nici unul dintre ei nu a deschis vreun subiect despre ce s-a intamplat si cica doar 1 data s-au culcat. Eu fiind in relatie cu ea i-am interzis sa mai faca chitara cu el deoarece era fostul si nu imi placea situatia, chiar ma deranja sa mai aiba contact cu el chiar daca era doar unul profesional, cam dupa cateva certuri si insistente a renuntat la chitara, de aici si certurile ca vedeam ca nu prea voia sa se lase de dragul chitarei, ii placea mult sa faca chitara. Ok si dupa 1 an jum cat a fost cu mine si nu a mai avut treaba cu el, cumva s-a imprietenit iar cu el, i-a distribuit 2 melodii de a le lui pe pagina ei de Facebook, ii dadea likeuri (cat a fost cu mine nu il mai avea pe nicaieri la urmarit nici pe Facebook nici pe Instagram) asta ce inseamna ca inca il mai simpatiza? Oare se mai gandea la el cat a fost cu mine in relatie? Va intreb pe voi ca am visat aseara si parca am retrait sentimentele astea urate. Stiu e ciudat ce am povestit dar pnm

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta ce inseamna ca inca il mai simpatiza? Da.
Oare se mai gandea la el cat a fost cu mine in relatie? Da.

| Freya1 a răspuns:

Ti-am mai spus tie ca nu ar mai trebui sa te gandesti la asta.Dar nah, cine nu poate sa isi vada de sărbătorile de iară se mai chinuie cu amintiri din trecut.
Stiu ca e greu sa treci peste relație si sa ca vrei sa mai afli răspunsuri.Si pe mine ma frământat o perioadă ideea ca de ce cu actuala sau pentru actuala face niște chestii ce cu mine sau pentru mine nu le făcea Si ma întrebam dacă vrea doar sa nu mai repete greșelile din trecut sau chiar nu ma iubea.Dar am realizat ca e o pierdere de timp sa tot ma framant cu asta si mi-am vazut de viata cum trebuie sa faci si tu.
Eu ti-am spus de la primele întrebări ca ea e posibil sa nu te fi iubit, sau sa nu te mai fi iubit.Multe nu uita prima dragoste, nu ai ce sa faci.

| GLA explică (pentru Freya1):

Stiu stiu ce mi ai mai spus, am inceput sa ma simt mai bine adica am inceput sa nu ma mai gandesc la ea chiar in fiecare zi doar ca azi dimineata culmea mi-a trecut dintr o data chestia aia prin cap care m-a facut sa retraiesc sentimentele alea de gelozie si frica si am zis sa scriu aici sa cer parerea altora chiar daca relatia mea cu ea s-a incheiat de mult, inca ma mai framanta unele lucruri ca nu am raspuns, tu ce zici care iti este parerea ca fata?

| Freya1 a răspuns (pentru GLA):

Cert e ca pe băiatul ăla nu la uitat iti dai seama. Aventura sau nu, ia rămas in cap, doar ca era conștientă cu ca nu era de ea, nu putea fi cu el si atunci si-a vazut de treaba in continuare.
Cu tine nu prea a mai putut să meargă sa se vada cu el, sau sa tina legătură pentru ca tu aflasesi si nu voia să își strice stabilitatea pe care o avea cu tine totusi.Dar daca acum e cu altcineva si ala nu stie, sau nu o se pare periculos a reluat legătură cu ala si sta din nou in preajma lui.
Probabil nu o sa ii iasa din cap multa vreme.Ia fost prima dragoste.
Si eu am pățit ceva asemănător până sa imi dau seama ca e o prostie.

| GLA explică (pentru Freya1):

Este ciudat frate sa te gandesti la altul cand esti cu actualul, este lipsa de respect si nu vad rostul, ok pnm prima iubire si asa mai departe dar de ex eu i am oferit ce ala nu i-a oferit absolut deloc, iubire, gesturi si momente frumoase si acum tin minte ca de cateva ori dupa ce faceam dragoste cat inca mai era peste mine ii dadeau lacrimile si o intrebam ce are si zicea ca ma iubeste, adica stiu sigur ca ce a trait cu mine nu a trait cu ala, acum nu o sa stiu niciodata adevarul. Nu este drept nici fata de actualul ei sa se mai gandeasca la ala, bine acum nu stiu daca mai sta in preajma lui ca nah din niste likeuri pe Instagram nu se deduce mare lucru ca nah si eu ii dau likeuri la o fosta dinaintea ei si n am treaba cu ea. In fine ce i drept incep sa progresez sa nu o mai am in gand zilnic, am inceput sa ma gandesc la ea rar, doar ce imi este frica maxim este sa nu dau ochii cu ea pe undeva ca nah nu stam la mare distanta, imi e sa nu ma apuce iar sentimentele de ea cand o vad, pana acum nu ne-am intalnit si sper pana imi revin de tot sa nu o mai vad

| Freya1 a răspuns (pentru GLA):

O sa iti treaca in timp ai sa vezi.

| siriusblack98 a răspuns:

''Oare se mai gandea la el cat a fost cu mine in relatie?'' Garantat.
Iti zic eu sigur ca a tinut legatura cu el si cat a fost cu tine. Nu ai nevoie de Facebook si Instagram pentru asa ceva. Ca prea a continuat de unde erau fara probleme din ce spui tu.

| GLA explică (pentru siriusblack98):

Da nu stiu ce sa zic, adica ea ma stia cat de gelos sunt si cat de urat faceam la certuri, nu stiu daca era atat de batuta in cap sa mai tina legatura cu el, ii cam controlam telefonul mereu, gaseam eu ceva cat de mic daca era ceva, zic si eu. Eu mor ca nu stiu de unde iar se impretenise cu el care profitase de ea, ea la iubit dar ala a vrut doar o aventura ca dupa la nu stiu cat timp cica ala isi facuse gagica si ma gandesc cum de nu la urat pentru faza asta cum de se mai ducea la el cand isi daduse si ea seama ca ala a vrut dar o avenura cu el, adica cat de proasta sa fii... Ma gandesc ca dupa atata timp l a iertat cu ce a fost si nah s au imprietenit iar ca din ce stiam eu ei se cunoasteau de multi ani, mamele lor sunt prietene. Fosta ma ca persoana nu era prea dezghetata, nu era haladita adica o prindeam eu cu ceva daca era sa mai vorbeasca cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa ii zici sa nu mai faca chitara cu el, dar sa faca in alta parte, nu sa se lase de tot. Normal ca e frustrant sa te lasi de ceva ce-ti place.

Ganduri avem toti, s-o fi gandit, e ceva normal. Poate il simpatizeaza dpdv muzical. Si eu simpatizezi animiti cantareti si instrumentisti, dar asta nu inseamna ca ma gadesc sa am o noapte cu oricine.

| GLA explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, trebuia sa o las sa faca cu altcineva dar pe mine deja ma luase paranoia si nu mai suportam sa aud de chitara ei, cred ca m-a afectat si ca vazusem ca nu venise natural de la ea adica sa gandeasca singura ca trebuie sa o termina cu ala din moment ce eu stiam legatura dintre ei si eram actualul ei iubit, a fost asa frustrant cand ma gandesc ca dupa cateva certuri am convinso sa nu se mai duca la ala, cand de fapt putea sa inteleaga normal. Cat despre simpatizare, probabil nu stiu, eu doar am in cap ca mai tinea la el ca nah fusese primul ei iubit si primul cu care facuse sex, asa cred eu adia nu stiu, cand vazusem ca iar se imprietenise cu el credeam ca trage din nou la el dar atunci ma inselasem ca se combinase cu altul de fapt