| jettaa a întrebat:

vreau sa va intreb cum as putea convinge parintii sa-mi cumpere un telefon nou daca eu deja am unul dar e stricat si parintii nu doresc sa-mi cumpere altul. Mesri.

Răspuns Câştigător
| Anotherusername a răspuns:

Convingei sa iti cumpere altul mai ieftin si ai avea sanse mai mari sa iri cumpere

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Strica-l pe ala de tot. O sa fie nevoiti sa-ti cumpere. Nu-l sparge ca zic ca ai facut-o intentionat.

| neutrino a răspuns:

Propune-le note foarte bune contra telefon, cu conditia ca ei sa-si permita aceasta cheltuiala. Multi parinti au salariul cat un telefon bunicel.

| Mayar a răspuns:

Ce sa faci tu cu un alt telefon? esti la facultate si trebuei sa instalezi diverse aplicatii pentru proiecte? Sau ai doar fite ca vrei alt telefon? Te-ai gandit vreodata, asa, din intamplare, ca banii nu cresc pe garduri?! Nu cred ca parintii tai sunt scaldati in bani, asa ca nu te mai gandi doar la tine.

| jettaa explică (pentru Mayar):

Eu inteleg dar n-am cu ce sa sun si in plus nu am nevoie de acela scump unul ieftin imi trebuie. Si nu sint alintata precum spui tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sparge-l pe ala vechi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti cumpere pana la urma mai ales daca al tau e stricat. Mai bine astepti un eveniment.

| ykwty a răspuns:

Spune-le ca ai mare nevoie de un telefon. In schimb, ia note mai bune, poarta-te mai frumos.