| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Am si eu o problema, din ce in ce mai presanta in ultima vreme.
Tot incerc sa cunosc pe cineva pentru o relatie serioasa, tot incerc sa cuceresc vreo fata atunci cand apare cate una pe placul meu, dar nu reusesc. Mai mult de cateva zile de mesaje si maxim o intalnire nu reusesc sa obtin. Nu stiu ce vor fetele astea din ziua de azi. Adica cel putin cele cu care am avut eu de aface. Am folosit si tinderul, dar acolo zici ca e taraba de vandut trupuri. laughing
Pur si simplu nu stiu cum sa mai actionez, sau ce sa spun... mai am si familia care ma intreaba "esti si tu cu vreo fata?" de parca ar fi asa de usor laughing
Sunt si mai timid de fel si rusinos, si ma gandesc ca poate din cauza asta, dar pana la urma asa sunt eu si nu ma pot schimba. Iar in interactiunea cu ele am incercat mereu sa le arat ca ma duce capul sa contruiesc o fraza, nu doar un rapsuns din doua trei cuvinte iar daca le-am abordat, m-a interesat serios persoana lor... nu doar sex si gata, desi se pare ca unele vor asta vor. M-am mai uitat pe YT pe la filmule de genul...dar pe mine nu ma ajuta chestiile alea.
Sfaturi? Mersi atincipat! happy

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute sa o intalnesti pe viitoarea ta sotie Asa ne-a facut El pe unii mai timizi, pe altii mai directi.si tatal meu era timid si s-a rugat pentru o sotie si pe urma viitorul lui cumnat l- a invitat la masa si pe el si pe mama si s-au inteles foarte bine din prima zi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asa sunt eu si nu ma pot schimba.
Te comporți într-un anume fel. Tu nu ești egal cu comportamentul tău.
Astfel, începe cu schimbarea, că poți. Dacă simți că nu poți, ia praf de putut. La farmacie.

| Lioana a răspuns:

Da. E greu sa gasesti persoana potrivita. Ai nevoie de rabdare si perseverenta.
Nu te cunosc ca sa-ti pot spune ce-ti lipseste, dar oricum ai fi, fiecare sac isi gaseste petecul.

| aditimus a răspuns:

Te-ai gandit vreodata sa te rogi pentru asta?

| 1997onur a răspuns:

Bro exista ConterStrikeGlobal efensiv.

| Mirel4412 a răspuns:

Trebuie sa fii interesant, adica cunosti multe persoane daca practici multe activitati(ciclism, sport in general, arte, etc).