| stefania_1130 a întrebat:

As vrea sa cuceresc un prieten care este timid cum pot sa ii arat ca il plac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, nu stiu daca va da rezultat de succes 100 %, dar cu un timid ai sanse "luptand" cu armele sale.Doua aspecte cred ca ar fi cele mai importante; nu fii evidenta in cat de mult il placi (pentru ca-l poti speria, atata vreme cat n-a fost capabil sa fi reactionat deja la aprecierile tale fata de el), si, inainteaza catre el cu ceea ce-i place lui (afla, daca nu sti)! Cand omul se vede important pentru cineva prin ceea ce-i place, este pe jumatate cucerit. Cel mai important, ...fii sincera! Daca "simte" fatarnicie, nu-l mai prinzi veci.Si, nu insista daca-ti spune nu! Cand baietii spun nu!, apai, nu ramane (exceptiile sunt rare). Timiditatea este in fapt o stare de alerta maxima aproape permanenta.Este atributul analiticilor, observatorilor.Mult succes!batting eyelashes tongue

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Prin comportamentul tau fata de el happyDaca iti este rusine nu ii sp ca il iubesti, insa demonstreaza-i asta.Incearca sa fi mai apropiata de el happy
Iti doresc Succes! happy

| maria a răspuns:

Cu rabdare, calm si blandete.Invita-l la film, la o plimbare prin parc, daruieste-i o carte sau scrie-i o scrisoare si prin cuvinte simple, dar frumoase spune-i ca iti pasa de el, si ca iti doresti sa cultivi prietenia.Cultivand-o ii vei arata in timp ca tii la el, ca il placi, ca iti pasa...si poate te va uimi si el, spunandu-ti multe alte lucruri. Ai grija de tine.Sa fii iubita ( stii tu de cinehappy

| aneta a răspuns:

Pai daca e timid ar trebui sa-ti exprimi sentimentele odata cand sunteti singuri intr-un loc.doar voi doi.si povestind sa ajungi la subiectul asta. poate atunci ii trece si lui timiditatea.
mult succes.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un timid... si tot cea ce trebuie sa faci este sa-l faci sa se simta in largul sau atat tot si totu va fi de la sine.

| caramel_4836 a răspuns:

Buna. El fiind timid nu cred ca o sa iti raspunda la joc asa cum tu te astepti.Mai intai incearca sa fiti destul de des unul in preajma celuilalt, sa va cunoasteti din ce in ce mai bine prin intermediul grupului comun de prieteni, iar dupa sa profiti de momentele in care puteti fi doar voi, incercand sa te apropii mult mai mult de el. Fa tu primul pas.Nu ezita.Mult succes.Bye

| anonim15 a răspuns:

Incearca sa ii faci ochi dulci...si...intrati si voi intr-o conversatie destul de serioasa.bafta!