| Dyalema a întrebat:

Cam cât se dă acum cinste la nunți în Bacău? Dacă ești verișor cu mama miresei?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de nuntă, de cât de bogați sunt toți cei de la nuntă, de cât de mare este nunta.
Eu zic așa, că dacă este nuntă la restaurant, să apreciezi cheltuielile cu meniul de persoană și ce mai este, orchestra, etc.
Apoi peste asta să adaugi o sumă rezonavbilă care să nu te dezechilibreze. Dacă te iei după lume, și dau toți sume exagerate, sau pentru că pot sau pentru că doresc să îi invidieze lumea, asta este treaba lor.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa se spune pe la voi? Cinste? Dai cat poti. Mai ales daca te duci fara remorca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de restaurantul la care te duci. in general vreo 400-500 ron se da

| Dyalema explică (pentru suntserios):

De persoană?

| suntserios a răspuns (pentru Dyalema):

De persoana

| SilentRain a răspuns:

200Lei maxim, și asta doar daca te duce la restaurantul de pe Miorițe laughing))
Daca te duce la Gepex pune maxim 50 lei laughing))

| Dyalema explică (pentru SilentRain):

Vorbești chineza?

| SilentRain a răspuns (pentru Dyalema):

Franceza, chinezea și spaniola pe toate trei le vorbesc de o data laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde 100€ de persoana dar daca mai esti si ruda, eu stiu.150? Eu cam atat am dat la nunti la prieteni 200€ cuplu, iar la rude am dat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un meniu e 220 260ron, plus formatie, plus fum, plus fotografi, plus cei ce filmeaza, plus biserica, plus haine, plus invitatii, plus marturii, plus aranjamente la restaurant, plus acasa bautura si prajituri, plus la restaurant prajituri. ai cheltuielile pot sa continue. Deci la 100€ de persoana, eu zic ca e ok, ca minim.
Ps, Englezii fac nunta din banii lor, nu primesc dar, si cand le-am spus cum cum e la noi, cu daru, nu m-au crezutlaughing

| ibaal a răspuns:

Cred ca peste tot, nu doar in Bacaulaughing dai cat te lasa buzunarul! Cine-s altii sa iti dicteze suma din plicul tau?! Muncesc ei pentru banii tai?!big grin laughing