| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare comunitate TPU!
Doar de curiozitate, care este părerea voastră: per total sunt mai multe persoane singure sau mai multe persoane într-o relație/căsătorie în ceea ce-i privește pe tineri?

4 răspunsuri:
| Claudiu1009 a răspuns:

Dat fiind ca suntem în era tehnologica în ziua de astăzi e cam greu sa îți numeri care și cum au sau nu relație. Dar părerea este ca sunt mai mulți tineri care au relație. Cei fără relație sunt oameni care stau la vânătoare, adică o aventura atâta și apoi trec la următoarea și tot asa

| Iote a răspuns:

De acord cu @Claudiu1009

| sylarbc a răspuns:

Mai multi care au o relatie...dar e totusi discutabil termenul de "relatie"pentru ca sunt multi care nu s-au vazut niciodata, au vb doar pe internet, si se cred intr-o relatie...

| shu7e a răspuns:

Singuratatea nu are a face cu a fi intr-o relatie. Ultimele studii din america arata ca numarul celor casatoriti care se simt singuri este intr-o crestere alarmanta. Sunt multe cauze aici dar social media e una f importanta