| foreveryou a întrebat:

Care e parerea voastra despre Delta Dunarii?batting eyelashes ( de curiozitate )

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cea mai frumoasa parte a tarii (se pIsa pe Mamaia & Co), culmea e ca e cea mai putin vizitata zona turistica din Romania (conform statisticilor)

| KateMiddleton a răspuns:

O zona frumoasa a naturii.

| EmmaLoLy a răspuns:

Dunarea-fluviul care strabate cel mai mare numar de tari (10) si capitale 4( Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad). Izvoraste din muntii Padurea Neagra, din Germania, fiind al II-lea fluviu european, dupa Volga ( ca lungine 2857 km si debit 6300m.c/s) Dunarea asigura legatra dintre Marea Neagra si Marea Nordului prin canalul Dunare-Mein-Rin.Este traversata de numeroase poduri, printre care se remarca cel de la Cernavoda construit de inginerul Anghel Saligni la sfarsitu sec XIX. Fundaa? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmmaLoLy):

Ai fost scăpată-n cap?

| EmmaLoLy a răspuns (pentru anonim_4396):

? happy

| Dogyyy a răspuns:

Este un loc foate frumos.Sunt multe vietati. Avand in vedere ca eu locuiesc in dobrogea am fost de multe ori la pescuit.