| NicolaeAnton26 a întrebat:

Salutare, comunitate TPU. Mai există persoane trecute de 25 de ani care n-au avut niciodată o relație?

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Considera cazul meu. La 16 ani am pus suflet intr-o relatie care s-a terminat prost.

| mgtow a răspuns:

Multe

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Faptul ca societatea,religia impune un anumit lucru iar tu ai alta viziune nu inseamna ca esti fatalau sau imoral sau rebut al acelei societati inchise,dogmatice,indoctrinate,nu exista un drum bun in viata,exista mai multe,nu trebuie sa urmam acelasi drum cu toti,fiecare putem alege sa fim cum ne dorim, in concluzie da exsta,a avea o relatie nu este ceva normal si ceva impus de societatea dogmatica,indoctrinata,la fel si sexul este tot impus de spocietate care prmoveaza asta,multi fac sex, se baga in relati de dragul societati, religiei nu ca asa iti doresc ei, probabil ca asta simti si tu vrei sa fi ca alti, sa urmezi turma de aici si frustrarile tale, dar in interior simti altceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, normal ca exista si nu inseamna ca sunt fatalai (dupa cum a spus cineva mai sus), dar nu te ingrijora.

Si parca ai zis ca aia era ultima intrebare :/

| NicolaeAnton26 explică (pentru DoarBogdan):

Ultima întrebare de genul...

| Mosotti a răspuns:

Normal ca exista! Destui si destule. Cei care au un fizic neatractiv in primul rand, care is sub medie, adica sub majoritatea, nu fac comparatie cu un alfa, ci cu majoritatea, ca sa nu veniti cu "aa dar cati au relatii uite", pai da, dar astia is sub aia, si atentie, chiar daca asa ca oameni arata okey, deci nu ma refer la hidosi.
Mai sunt si aia care au mari probleme de comportament, care si daca era sa inceapa ceva, partenera sau parteneru a vazut ca nu merge, chiar daca initial l-a sau a placut-o. De fapt astia cred ca is ce mai multi.

| Celcestietot a răspuns:

Stai linistit ca sunt o multimewinking.

| Bizon95 a răspuns:

NU cred
daca te referi NUMAI la o relatie ROMANTICA, atunci da
altfel poti sa ai o relatie cu P0RN-ul

| gemeni6226 a răspuns:

Exista destui dar sigur nu o sa posteze asta nici pe Facebook nici pe Instagram si nici pe vreun site.Nu este o cursa de cai cine are relatie si cine nu.De obicei relatiile incepute prea devreme falimenteaza si se ramane cu trauma psihica.

| flixbuster a răspuns:

Maicute, calugari - desi...

| Dalmore a răspuns:

Da, e un user Plato.

| DarthNiger a răspuns:

De ce nu ar exista? sunt persoane care prefera sa fie singure, nu baga in seama ignorantii care au venit sa te jigneasca sau sa isi bata joc de tinewinking mai devreme sau mai tarziu o sa iti gasesti pe cineva daca doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar începi cu întrebările tale idioate de om frustrat? Iar ca răspuns la întrebare... Da, exista persoane de gen. Numai ca ei nu stau toată ziua în casa sa își plângă de mila și sa posteze întrebări pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, există. Orice e posibil. Fetele care se călugăresc trăiesc toată viața fără să aibă o relație.
Și nu numai călugărițele. Și persoanele mai ghinioniste, sau retrase pot ajunge la 25 de ani fără să fii avut vreodată o relație. Dar asta nu putem știi, pentru că unii oameni mint că au avut relații chiar dacă nu e adevărat, ca să nu se râdă de ei.
Oricum, graba strică treaba! Decât să fii împreună cu cineva doar de dragul de a avea o relație, mai bine aștepți chiar și până la 30 de ani, numai să găsești persoana potrivită. happy

| Raducons a răspuns:

Nu te mai plange la nimeni de problema ta, ai vazut ca te jignesc aiurea, se bucura toti de necazul altuia.Numai cei in cauza stiu ce inseamna.Ai vazut ca nu esti singurul nu te ai lamurit, sunt destui, in toata tara nu pe site.Ai ajuns la disperare si nu e ok, acum hai ca nu e chiar ca mancarea, daca nu aveai ce manca mai ziceam dar lipsa unei fete nu e chiar asa grava, sa fim seriosi.Rezolva si tu cumva problema daca nu mai poti rezista

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raducons):

Nu îl jignește nimeni și nimeni nu se bucura de necazul lui. Dar indiferent ce sfat primește, el tot pe a lui o ține. Dorește relație, dar nu știe de ce. Aaa, am înțeles. El dorește relație pentru ca se simte singur și nu pentru ca dorește sa se așeze la casa lui și sa își întemeieze o familie. Omul acesta nu gândește deloc matur. Nu este copt deloc la minte. I-am dat și eu exemple "cum am depășit și eu stările depresive", dar parca omul acesta nu este apt mintal sa înțeleagă un sfat. Să stea în camera lui și sa își plângă de mila. Schimbarea pleacă de la el, dar dacă el nu vrea sa înțeleagă acesta aspect... Eu ce pot sa ii fac? Este genul de om care cere ajutor, dar nici măcar nu știe ce vrea de la viata. Ba ca își dorește relație, dar interesant ca pe el nu prea îl atrage sexul feminin. E mai misogin asa, cand aude doua fete vorbind îl ia somnul. Asa spunea în întrebarea anterioară. Pe fata trebuie sa o asculți, sa ii acorzi atentie. Dacă vede ca te plictisește prezenta sa, fata a plecat la altul. Și atât repetă întrebările încât țin sa cred ca este un troll plictisit care postează întrebări cât să mai fie și el băgat în seamă. Nici nu știu ce să mai cred. Sincer, nu îmi mai pasa. Cică tine de bunul simt și educație să îți pese de alții. Dar în cazul acesta nici nu merita deranjul și te chinui să explici, sa dai un sfat unei persoane care nu este capabila să înțeleagă. Sa stea în tristețea sa dacă mai mult de atât nu este în stare sa facă.

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Dintr-o intrebare anterioara, am inteles ca nu poate avea relatii pentru ca nu are... bani. E deja atat de intiparita chestia asta in mintea lui ca orice ii zici el tot la asta ajunge, toata gandirea lui e deja pervertita, el stie concluzia dinainte si inventeaza tot felul de rationamente care sa il duca acolo.

| Osneros a răspuns (pentru flixbuster):

Ca fapt divers, ce face el are si un nume: "confirmation bias".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe langa faptul ca mai considera si fetele plictisitoare a zis ca daca o fata n-are ochi albastri atunci n-are nicio relevanta pentru el. Mai zi ceva. Cand am citit asta m-am frecat un pic la ochi.
Doar un astfel de user pe TPU mai exista si e faimos pentru imbecilitatea lui (nu-i dau numele pentru ca nu vreau sa-l fac si mai popular decat e deja)... de aceea si eu am fost tentat sa cred ca avem de-a face cu un troll care se hraneste cu atentia noastra si asta e tot ce ii trebuie, indiferent de contextul lui.

| GouDidodino a răspuns:

Exista, sunt multi fatalai

| Raducons a răspuns (pentru GouDidodino):

Ba daca n ai avut o relatie nu inseamna ca esti fatalau du te in p m

| DarthNiger a răspuns (pentru GouDidodino):

La cum te comporti singura relatie pe care o ai tu ar fi cu o traseista, asta daca si aia iti accepta aerele tale de superioritate

| DarthNiger a răspuns (pentru GouDidodino):

Prin reactia ta mi-ai demonstrat ca tot ce-am zis e adevarat, adevarul doare stiu, dar nu il poti schimbawinking

| LupusDei1993 a răspuns (pentru GouDidodino):

Vai, dar ce superior te crezi domnule cap de sfeclă cu o poză pfp falsă ca dracu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Are pătrățele în ambalajul de ciocolată. Am avut mai demult discuții contradictorii cu el. M-a blocat.

| Mosotti a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu neaparat asta e motivu, sunt si femei fara relatie ca au probleme mari de gandire, comportament, au fixatii de te face sa nu poti avea o rel cu ele. Si la barbati la fel, dar la astia si fizicu strica f mult. Nu cont ca esti fatalau sau nu, daca ai o figura atractiva, e okey, dar sigur, sa fi si la minte intreg, adica nu sa fi din ala antisocial, sa ai tot felul de convingeri, principii si alte prostii nasoale.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are creierul în formă de pătrățele mici și foarte subțiri dacă nu știe să dea argumente pertinente.

| Adyy5 a răspuns (pentru GouDidodino):

Ești fătălău daca nu f*** ce prinzi? Mai bine aștepți până la 30 și o faci cu persoana potrivită decât să ți-o tragi cu una care nu da 2 bani pe tine.
Daca vrei doar sex și ai peste 25 de ani nu ești fătălău ci sarac dar de ce ai fi cum zici tu daca vrei RELATIE și nu ai găsit pe cineva până la vârsta aia? Nu toți o dam in disperare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GouDidodino):

Ce treaba are una cu alta?

| LupusDei1993 a răspuns:

Prezent.

| Adyy5 a răspuns:

In cazul asta ești fătălău daca o faci doar ca sa fii in pas cu ceilalți.Atunci da, mai mult de 3 neuroni n-ai.

| Adyy5 a răspuns:

De ce răspunsul meu e nefolositor și eronat a?
Nu mă refeream strict la tine ci la aia care o fac doar așa ca sa fie ca restul.
Sau te-ai simțit cumva?

| OnTheLuna a răspuns:

Sunt o fata de 25 de ani si nu am fost in veci intr-o relatie. Ti-am citit intrebarile. As zice ca eu le-am scris.

| RAY a răspuns (pentru OnTheLuna):

De ce nu vreti sa va combinati voi doi?

| OnTheLuna a răspuns (pentru RAY):

Nu am comentat sa ma combin. Voiam sa zic ca sunt si fete in postura asta.

| RAY a răspuns (pentru OnTheLuna):

De ce nu?

| OnTheLuna a răspuns:

As spune ca din aceleasi motive. Si eu sunt retrasa, putin cam inhibata, nu prea zambesc daca nu am motiv. Viata mea e munca - acasa. Locuiesc intr-un oras mic, deci nu prea se intampla multe evenimente. Nu sunt genul sa ma duc in club sa intalnesc pe cineva. Cel mai bine ma simt cand stau acasa. Mai putin cand ma sufoc de singuratate. Si sunt constienta ca mi-o fac si cu mana mea dar in acelasi timp cred ca am si ghinion. Dar simt ca nu am incotro. Nu stiu cum sa explic. Nu stiu cum sa trec peste anumite lucruri din trecutul meu. Chestia e ca poate as putea sa am chiar si acum o relatie, dar nu cu cine vreau eu. Si daca nu e cu cine vreau eu ce rost mai are? Tot ce vreau eu de la un barbat e sa ma atraga si sa ma respecte. Pe mine rar ma atrage fizic un barbat. Si cand imi place de cineva de obicei ii pun pe un piedestal si nu am nici un impuls sa fac ceva. Nu stiu cum sa ma comport cu barbatii. Nu am nici un pic de experienta. Si cred ca si tu la fel. Eu nu cred ca esti un ratat, ai o facultate, un salariu ok. Multi din tara asta nu au lucurile astea. Si eu am facultate, dar nu o urmez, inca nu stiu ce vreau sa fac pe plan profesional. Am facut facultatea ca sa o am facuta. Nu stiu ce sa mai zic. La momentul actual simt ca numai o relatie m-ar putea implini. Poate ma insel, dar asta vreau de foarte mult timp...Singuratatea asta doare.

Ti-am scris si ieri in privat dar nu observasem ca mi-a dat eroare. Spunea ceva de un membru junior.

| JustStitch a răspuns (pentru OnTheLuna):

Singurătatea-i crudă si îți ea fericirea sad