| Alexfrate a întrebat:

Ieri am luat un 5 la mate (algebra). Eu, anul asta am avut numai note bune la școală dar mama mea este foarte pretențioasă. Eu mai am o nota de 8 la matematica. Am uitat sa menționez faptul ca fac pregătire la matematică... Cum sa îi spun că am luat 5 fără să se supere?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ii spui, îți ceri și tu scuze și ii spui ca data viitoare te vei pregati mai bine și ve îndrepta situația. Altceva nu ai ce face. Nu încerca sa ii ascunzi fiindcă se va supara și mai tare.

2 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Sigur o sa-ti reproseze, tu facand si meditatii are asteptari mai mari dar asta e. Ii spui ca atat ai stiut, data viitoare iei mai mult

| florin926481f a răspuns:

Ii spui si induri o zi reprosurile ei, apoi incerci sa iei si tu note mai bune avand in vedere ca esti si la pregatire, cheltuie niste bani si e normal sa fie suparata daca tu inca iei note mici.