| Andraaaxddd a întrebat:

Maine vreau sa ma duc la patinoar cu mai multe fete, insa mama mea nu ma lasa pentru ca am un 4 si un 5 la matematica.(algebra+geometrie); (sunt in clasa a sasea); (fac pregatire la mate); (nu stiu de ce am luat note mici). O inteleg, dar nu poate sa imi impuna alta regula?! Maine e si ziua mea de nume, si vreau enorm sa merg. Ce as putea sa fac sa o conving pe mama? FUNDAbatting eyelashes

2 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Iii promiti ca dupaa aceasta iesire o sa incerci sa remediezi notele, sa iti refaci mediile, dar sa ii si dovedesti asta

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
La multi ani! Stiu, raspunsul e cam intarziat! happy
Roag-o sa iti faca acest cadou de ziua ta, promite-i ca vei invata mai mult si lasa netul, focusandu-te pe invatat, caci acele note ( daca se repeta ) te pot lasa repetenta, iar daca zici ca faci pregatire, fii atenta si nu te uita pe pereti!