| regecaisa a întrebat:

Salutare TPU.
Am o relație de 4 luni, la început îmi oferea destulă atenție în timp a început să fie mai altfel, mai indiferenta puțin.
Și mă doare acest lucru, probabil o sufoc cu atenția mea, ce este de făcut? Mi s-a zis sa mă comport cum se comporta ea cu mine, cum sa fac acest lucru?
Ajutați-mă pls, ea e la facultate eu muncesc (șofer).
Cum se întreține o relație? Cum sa mă comport? Dacă mă comport mai indiferent o voi pierde?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu ea, fiindca doar COMUNICAREA voastra este cheia!

| relian a răspuns:

Daca esti sofer si ea e la facultate, o sa isi gaseasca altul, nu acum, dar in timp.
Nu te gindi ca o sa stati impreuna sau in frelatia asta toata viata. Daca dupa 4 luni, deja se poarta altfel, inseamna ca fata a dat de viata, ori a dat viata peste ea laughing ia batut la usa, ia aratat ca lumea e plina de barbati, ca lumea nu este asa cum a vazut-o ea pana acum, asa ca fata vrea sa traiasca, nu sa stea tot timpul dupa unu, adica sa se incuie ca gata are un mascul si nu trebuie sa isi traioasca viata aia de student.

Mai putina atentie ce spui, de acolo vine, la scoala aia trebuie sa faca si alte activitatil nu doar sa iti acorde tie toata atentie, trebuie sa acorde atentie si vietii de acolo, altor oameni, vorba aia, alt loc, alti oameni, alta viata.

O relatie se tine daca cei 2 parteneri au cit mai multe in comun. Daca tu insisti, daca cauti sa controlezi pe celalalt chestia asta nu duce nicaeri, doar la fiecare pe drumul lui.

Daca ea are un caracter, tu altul, nu-i cere sa faca alfel decat este ea, pentru ca daca ai vazut, chiar tu spui, ti-a zis sa te porti asa cum se poarta si ea, doar ca nu te obliga sau insista.

Daca ea simte ca atentia aia trebuie sa tio dea, asa va face, iar tu daca cauti sa manipulezi omu, va vedea si se va indeparta de tine.

Daca esti din ala ce face orice pentru femeie si asta fara sa i se ceara, iar ea este o femeia de aia mai libetina, sigur iti va da cu sutu.La femei sau unele femei adevarate, nu le palc lingaii laughing astia barbatii gen catei, care pleca capu, care lear spala si pe picioare fara sa li se ceara, deja nu mai arati a barbat, dai a sluga laughing

Tipa asta a ta, asta vrea, din ce spui tu, cauta barbat nu sluga, nu de asta care la orice minut o intreaba si daca a fost la baie laughing

| Sekim a răspuns:

Nu e ca și cum ai sa primești un răspuns senzațional aici care o sa îți schimbe viața. Vorbește cu ea, discuta despre problema ta și despre schimbarea pe care ai observat o, spune i că te doare și vrei sa rezolvați problema. Daca vezi ca nu contează pentru ea ceea ce simți și nu arata niciun semn că măcar încearcă să facă bine, pleaca din relația aia că se va sfârși oricum curând. Sa te comporți in felul x când tu ești făcut în felul y ( y in cazul asta pare bine ), doar pentru a ii arata ce te a făcut să simți e o premiza ieftina. Un om care știe ce înseamnă durerea nu va face niciodată rău altcuiva, niciodata. Daca asculți sfaturi asa ieftine de la persoane la fel de ieftine, asta spune mai multe despre tine decât despre ea. Spor

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Salut.
Incearca sa-ti valorifici calitatile avute in relatia pe care o ai.(sa devii ceva BUN pentru ea, pe care daca-l pierde SA SIMTA CA A PIERDUT CEVA.
Ai ajuns in situatia de a fi fara valoare individuală, nimic la tine nu mai e bun pentru ea, poate urmeaza si sa te,, arunce,, cautand ceva bun, ce ia atras atentia.

| OHIO a răspuns:

Eu zic sa faci cum spune ea și sa îi slujești așa cum trebuie!

| Devlinke a răspuns:

Daca vei fi indiferent, va pleca fara regrete.
Se pare ca s-a plictisit. Destul de repede.
Vorbeste cu ea si intreab-o ce are. Mai bine va despartiti acum daca e ceva, decat sa "lungiti boala".