| AlexZoom96 a întrebat:

Salutare tuturor! O sa va spun o mica povestioara sa zic asa, prin ce am trecut eu, si doresc cateva sfaturi daca se poate si pareri de la voi, multumesc.

Ma numesc Alex, am 26 de ani, si sunt din judetul Dambovita oras Gaesti, pe data de 25 octombrie 2021 seara, pe tik-tok observand o cerere de urmarire de la o fata pe nume Diana Mihaela, i-am dat urmarire reciproc, si i-am scris un hei, mi-a scris si ea mie la fel, si de atunci am continuat sa vorbim pana in noapte, i-am cerut instagramul, acolo i-am cerut numarul de telefon si Facebook-ul, apoi am continuat conversatia pe messenger, si tot am continuat pana in momentul in care i-am spus, vrei sa fi fata mea?, ea a zis da iubitule, m-am rusinat putin sa zic asa, ma simteam de parca aveam un gol in stomac, eu ma refeream la ceva mai putin, dar sa ajuns mai departe sa zic asa, in fine toate bune si frumoase, vorbim noi, radem, glumim, am facut-o sa rada in hohote mai mereu, era foarte trista si suparata si eu am inveselit-o, a trecut sarbatorile de iarna, am continuat sa tot vorbim, pana in punctul in care i-am spus daca vrea sa ma duc la ea sa o vad, de fapt sa ne vedem reciproc, ea fiind din judetul Iasi, cca 400km distanta intre noi, bun, a sosit si ziua mea pe 30 ianuarie 2022, am facut 26 de ani, pe 31 ianuarie 2022, am plecat cu trenul de la Gara Nord Bucuresti spre Iasi la ea, ma simteam extrem de mandru de mine, cu toate ca nimeni nu a stiut ca plec, doar bunica mea si fratele meu mai mic, atat, am ajuns la ea la gara Iasi, acolo am intalnit-o, credeti-ma ca era ca o zana din povesti, este genul meu de fata si o fata cumsecade de frumoasa si cuminte, pe langa astea, am observat ca nu ma minte si nu vorbeste vorbe in vant aiurea adica, vrea sa aiba o familie, un copil, o casnicie, o casa si tot asa, cu toate ca si eu vreau la fel ce vrea si ea, am decis sa ne mutam impreuna, cu toate ca avem aproape 3 luni de cand vorbim si ne-am cunoscut, asa ca doresc cateva sfaturi si pareri de la voi va rog frumos, nu stiu incotro sa o iau si ce sa fac. Multumesc TPU.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Este foarte frumos că ai găsit o fată pe placul tău. Pentru a face pasul acesta, de a vă muta împreună, trebuie să vă hotărâți unde vă mutați, mergi tu în Iași, vine ea la tine sau un alt oraș, poate undeva la mijlocul drumului.
Crezi că vă puteți găsi joburi să vă puteți permite plata chiriei și a utilităților? Dacă aveți ceva ajutor din partea părinților ar fi super.
Dacă ați stabilit unde și cu ce să vă mutați împreună nu mai rămâne decât să o faceți. Succes.

9 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai daca iti place de ea și voi simțiti ca va înțelegeți mutați-va împreună și vedeți cum este. La distanta nu va puteți da seama dacă aveți un viitor împreună sau nu. Mult succes.

| AlexZoom96 explică (pentru Nirvanaaa):

Multumesc de raspuns Nirvana, apreciez asta, acum nu stiu ce voi face, nu am o posibilitate sa ma duc la ea mereu, nu am permis auto, si pff mie foarte greu, incerc sa tin totul sub control...

| Violleta2022 a răspuns:

Ce sti tu despre ea, casa ei, familia ei, varsta, educatie si restul?
Nu ai mentionat nicaieri daca este minora...ca asta schimba lucrurile in totalitate

| AlexZoom96 explică (pentru Violleta2022):

Da, scuze, nu am scris chiar totul, este foarte mult de povestit, ea este o fire mai saracacioasa, gen nu are conditiile care le am eu, sau nu are anumite conditii, familia ei nu prea o agreeaza, nu o ajuta, ea are probleme cu spatele la coloana, am fost cu ea in IASI la spital si tot asa, are 20 de ani ea... si imi este tare draga, dorim sa ne mutam impreuna si tot asa...

| AlexZoom96 explică (pentru ania):

Multumim frumos Daz01, faza e ca vine ea la mine, acolo la ea nu'mi vad rostul, nu stiu ori nu sunt obisnuit ori nu-mi dau seama de ce nu-mi place acolo la ea locul, aici la mine deja am un serviciu, am o casa, am conditii aici la mine, si vine ea la mine, ne am hotarat, as dori o familie frumoasa cu 2 copii sanatosi, atat. Printi nu am eu, doar tata, dar e plecat prin afara de mult timp, mama nu o cunosc, pff, parinti ei nu o agreeaza pe ea, nu ii ofera totul pentru o fata sa zic asa, este putin cam complicat.

| Daz01 a răspuns (pentru AlexZoom96):

Înțeleg. Mă bucur că ați hotărât ce vreți să faceți și sper ca totul să fie bine pentru voi. Succes.

| AlexZoom96 explică (pentru Daz01):

Multumim frumos din suflet, suntem foarte fericiti impreuna, vornim mereu pe web si ne bem cafeaua, imi este foarte dor de ea, abia astept sa ne mutam impreuna.

| ania a răspuns:

Casatoriri - va inainte de a va muta impreuna.Pacatul curviei, sexul fara casatorie nu aduce fericire pevtermem lung in viata nimanui. Bunicii mei au fost prieteni 5 saptamani inainte de nunta si au trait impreuna 60 de ani.Cine e decis sa aiba o viata de fidelitate si incredere cu ajutorul lui Dumnezeu nimeni si nimic nu - i poate sta impotriva.

| AlexZoom96 explică (pentru ania):

Un act nu rezolva nimic in plus, momentan ne mutam impreuna, si vedem ce va fi pe, parcus, mersi de raspuns.