| AlexZoom96 a întrebat:

Salutare TPU!

Vreau sa va zic ca vorbesc cu o fata din județul Iași, eu sunt din Dâmbovița, ne știm după 5 decembrie, ne-am întâlnit de pe data de 31 ianuarie, am stat la ea pana la 5 februarie, am fost cu trenul 400km cca 6h, în prezent avem aproape 4 luni împreună, ne spunem ca ne iubim foarte mult și tot asa, faza e alta, nu prea depun încredere in ea, nu știu de ce vreau sa va zic sincer de când am fost la ea am făcut-o. Gen, a fost prea moale sa zic asa, nu știu dacă asa a fost dar eu asa gândesc, am făcut sa zic tot pachetul, mai are gânduri din astea perverse sa zic asa, mai mereu ca fac câte ceva. Imi zice sa fac altceva legat de sex, mi-a spus ca a făcut-o doar cu 2, gen foștii ei prieteni, in fine pe lângă asta mi-a mai zis ca a ieșit cu mulți băieți la cafea și nu s-a întâmplat nimic altceva, doar cafea și vorbit și sărutări chiar. Acum nu știu dacă ma minte sau nu, vreau și eu păreri, sfaturi cu ce sa fac în privința asta, ea mi-a spus trecutul ei doar ca nu știu ce sa cred, ea a mai stat in oraș cu chirie acolo in Iași și colega ei de camera făcea videochat, veneau băieții coada zicea și a vorbit și ea cu ei, gen sa se cunoască si tot asa. Nu știu ce sa mai cred, ma derutează psihic, nu știu cum sa aflu daca a mai făcut-o cu altii sau nu, nu știu dacă ma minte ce a făcut în trecut sau nu, vreau sfaturi, păreri despre ce sa fac fac cum sa fac, ca innebunesc, mi-a întrat pe sub piele aceasta fata și o ador mult. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

In primul rand, ce te supara mai tare pe tine? Faptul ca este posibil sa fi fost cu mai multi barbati decat ti-a spus tie? Sau faptul ca ii place sa experimenteze diferite aspecte in viata ei sexuala?

Faptul ca o fata doreste sa experimenteze, de multe ori poate sa insemne ca nu are multa experienta sexuala, dar isi doreste. - Ce-i rau in asta? Este visul unui procentaj mare de barbati sa gaseasca o asa fata.

Parerea mea este ca indifrent ce a facut in trecut nu are relevanta, atata timp cat ea te-a ales pe tine. Daca te deranjeaza aceste aspecte eu sugerez sa vorbesti cu ea de pe acum despre ele si sa-i explici, altfel o sa va afecteze relatia pe termen lung.

Sper sa nu te superi pe mine, dar parerea mea sincera este ca nu o meriti atata timp cat esti deranjat de un posibil trecut al ei si de dorinta ei de a experimenta pe latura sexuala.
Ce diferenta face pentru tine daca a fost cu 2 sau cu 10-15 alti baieti inaintea ta? Te face sa te simti mai putin barbat? te face sa te simti nesigur pe tine?
Eu cred ca-i nevoie sa-ti pui anumite intrebari si sa gasesti respunsul la ce te deranjeaza pe tine de fapt si de drept.

37 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prieteniile la distanta sunt ca si "telecomanda" la televizor: tu apesi butonul, dar programul este cel transmis din alta parte. Nu stii ce se intampla in partile care nu se arata pe ecran.

Cu un partener /o partenera poti afla mai multe doar daca stati impreuna, timp mai indelungat (chiar cativa ani). In aceasta perioada veti avea nevoi si situatii traite in comun si veti vedea care- si cum rezolva lucrurile (sau creaza probleme).

Sa nu intrebi niciodata de trecutul partenerului /partenerei. Daca spune de la sine, doar atunci poti pune mici intrebari, de clarificare, dar nu forteaza nota!
Nu reveni mai tarziu cu intrebari noi despre trecutul ei!
Ce nu-ti va spune, lasa sa ramana "secretul" ei!
Probabil, va dori sa-si schimbe viata cu tine, la o viata de stil nou.
Daca reuseste, atunci va putea fi o partenera (poate si sotie) buna. Daca nu, atunci iti vei cauta alta in loc.

| AlexZoom96 explică (pentru Bula):

Vrem sa ne mutam împreună noi! Duminica asta ma duc sa o iau la mine.

| RAY a răspuns:

Unde nu e încredere nu e nimic,decât ceva toxic mai bine o lași în pace, nu vad rostul unei relații fără încredere, bine nu orbescsca, dar nu cu frica ca sta la coada băieți la fundul ei, cei drept și sa ai incredere în femei în ziua de azi e o prostie, trecutul contează, pentru ca îl repetam mereu, deci una care a fost o c asa va fi toată viata și pe bărbați e valabil

| AlexZoom96 explică (pentru RAY):

Sa ști ca ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru AlexZoom96):

Sincer iti spun,pentru sanatatea ta omule nu crede in femei,nici una nu e doamne ajuta, ele doar joaca teatru de fraieri, azi cu unul maine cu altul, fii si tu mai egoist, indiferent, sunt atatea femei toate ofera acelasi lucru, de ce sa iti consumi sanatatea cu una

| AlexZoom96 explică (pentru RAY):

Știu frate, dar nu stiu ce sa zic, sunt confuz la multe lucruri, gen îmi da motive sa nu am încredere în ea, îmi da uneori speranțe false, uneori nu știu unde sa ma mai duc, m-am îndrăgostit de ea, îmi place de ea si ei de mine, ne iubim dar pff, am asa in minte eu ca mi ascunde ceva, și nu aflu ce

| RAY a răspuns (pentru AlexZoom96):

Lasa naibi relatile la distanta, fii realist ti frica ca ti o fura altul, visezi ca o face cu alti, asta pentru ca crezi in povesti gen ea e totul pentru mine ca imi ofera vag inul ei, indragosteala trece, vei suferi si va trece, de ce le iei in serios omule, fii indiferent, vezi de altele, fete serioase nu exista

| AlexZoom96 explică (pentru RAY):

Sa ți zic pe drept, ma atașez repede și pun suflet repede, ma distrug singur sa zic asa, nu vreau asta, doar ca, doresc o fata pentru toată viata! Sa avem o familie poate și un copil, dacă ma înțelegi, nu ma refer numai la sex aici.

| RAY a răspuns (pentru AlexZoom96):

Si eu voiam asta la varsta ta, dar sunt povesti,telenovele,idealism prostesc care nu tine cont de evolutia umana,omul este poligam, omul este o primata emotionala, nici macar tie nu iti poti promite ca nu vei insela, tu crezi ca noi am crezut ca vom face vreodata ceea ce am facut? omul este o primata impulsiva si compulsiva, actioneaza la instinct, de asta regretam ceea ce facem

| RAY a răspuns (pentru AlexZoom96):

Ideea este ca si creezi suferința, poate fata te iubeste si tu toata ziua ii ceri dovezi, practic o faci tarfa mereu iar asta înseamna ca ai o frica permanenta,daca nu ai incredere in femei mai bine fara ele,nu spun sa ai incredere orbeasca dar fara dovezi nu poti stii nimic, daca esti paranoic si o acuzi direct nu este normal, iubirea este o credinta, ca si credinta in dumnezeu, nu se poate dovedi stiintific, tine doar de ine

| AlexZoom96 explică (pentru RAY):

Mda oarecum asa e, dar nu știu ce sa mai cred cu relațiile astea!

| Yparisa a răspuns (pentru RAY):

Ce dobitoc ești. Normal că ești virgin la 33 de ani cu mentalitatea asta.

| RAY a răspuns (pentru Yparisa):

Nici măcar nu ai citit ceea ce am scris eu, ești analfabet functionabil, poți rezuma ceea ce am scris acolo?

| Yparisa a răspuns (pentru RAY):

Analfabet functionabil? laughing Ai o varză în cap.

| RAY a răspuns (pentru Yparisa):

Ești incult și tâmpit, combinația perfecta de a te proteja și a nu face asemenea specimene de rahaturi stradale cu ochii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul sfat e sa inveti sa mai pui. cand scrii, sa poata omul sa citeasca.
Al doilea sfat e sa nu te bagi in relatii la distanta daca nu poti duce.

| AlexZoom96 explică (pentru suntserios):

Scuzele mele, sunt la serviciu, și am scris repede, pot sa duc, am fost la ea, duminica acum vrem sa ne mutam îngreuna, nu știu ce sa mai cred cu ea, în capul meu zboară gândurile ca a stat cu mulți băieți.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca innebunesc.
Dacă înebunești, las-o.

| mihai69 a răspuns:

Ești naiv de parcă ai 2, 6 ani, nu 26...

| AlexZoom96 explică (pentru mihai69):

Doar mi am spus părerea frate, atât, nu trebuie sa fi naiv dacă spui ceva ce vrei sa afli.

| mihai69 a răspuns (pentru AlexZoom96):

Nu de aia - ești naiv pentru că te duce de nas o fetișcană, de-aia!

| AlexZoom96 explică (pentru mihai69):

Pai nu știu când ma duce de nas frate, dar simt ca ma minte cu ceva, dacă doresx păreri și sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Pnin a răspuns:

Relația voastră suna a eșec și nici nu a început.

| AlexZoom96 explică (pentru Pnin):

Numai răspunsuri contra am primit, nu I nimic mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Ma descurc și singur.

| Pnin a răspuns (pentru AlexZoom96):

O să înțelegi de ce mai încolo.

| AlexZoom96 explică (pentru Pnin):

Nu te contrazic, asta e risc.

| Yparisa a răspuns:

Ai probleme, prietene. Adică după ce o f, îți dai tu seama că a fost prea bine și vrei să-i dai jet că ai tu frici imaginare.
Cine e neseriosul aici? Eu zic că tu. Nu știu cum are fata aia încredere în tine. Știe cum gândești? Mai bine ii spui. O ai mica? Ai gândire de om care e obișnuit să se milogească sa f- și el ceva. Ew

| AlexZoom96 explică (pentru Yparisa):

Nu am cum sa o las, duminică vrem sa ne mutam împreună prietene, o ador maxim

| Yparisa a răspuns (pentru AlexZoom96):

Nu o adori la cum gândești și e cam repede sa vă mutați. Mare prostie.

| AlexZoom96 explică (pentru Yparisa):

Cum gândesc? Gândesc destul de normao, ce pot sa fac alta soluție? Mi am exprimat doar o părere despre trecutul ei, care îmi da motive sa nu prea am încredere, atât. De ce sa fie prea repede sa ne mutam? Alții fac și copii, odată ce te înțelegi bine cu cineva, și o iubești din suflet, iti zic eu ca faci totul pentru ea/el.

| Yparisa a răspuns (pentru AlexZoom96):

"Alții fac și copii"
Da, și au vieți mizerabile.
Tot pe TPU o sa plângi și când o să îți dai seama că nu așa se face treaba, la repezeală, sa mă anunți ca să-mi iau popcorn.

Iubești din tot sufletul un om pe care abia l-ai cunoscut? Suntem în 18 feb, ai cunoscut-o in 5 laughing dupa 4 luni vorbite pe net. Nu gândești normal din niciun punct de vedere, ești copil, ai 12 ani psihic și după ce nu o să meargă cu asta o sa incepi să urăști femeile că nu pari conștient sa îți dai seama când o decizie e proastă.
Plina lumea de nebuni ca voi.

| AlexZoom96 explică (pentru Yparisa):

Nu e vorba de asta, e normal sa iti placa mult de cineva, e logic asta, sa I arat afecțiune și ca merita sa fie iubita, nu ca am 12 ani psihic dacă ție nu ti a mers cu o fata pentru ca ai gândirea rece fata de ea, nu inseamna ca asa sunt toți

| Yparisa a răspuns (pentru AlexZoom96):

In primul rand, sunt femeie în toată firea, am trecut prin ceva relații ca să-mi dau seama că graba strica treabă.

Orice tip care mi-ar propune sa ne mutam atât de repede mi-ar da vibe de disperat care cauta să-și împlinească ceva fantezie și atat. Ai un steguleț roșu imens, dar ai noroc că e naiva sau ca urmărește și ea ceva la rândul ei.

Tu efectiv nu o cunoști pe fata aia. 4 luni de vorbit și văzut câteva zile înseamnă nimic. Te muti cu o străină. Ești copil. Mă duc să-mi iau popcorn.

| AlexZoom96 explică (pentru Yparisa):

Dacă vrem sa ne mutam împreună, gen sa nu mai fim la distanta și sa ne facem un viitor, strica ceva? Nu înțeleg nrgativitayea voastră cu aceste răspunsuri seci, care nu au o logica.

| OanaDD a răspuns:

Daca zici ca o adori ii ignori trecutul si va ganditi doar la viitorul vostru impreuna.
Dar trebuie sa stergi de tot din minte orice intrebare legata de trecutul ei.
Chiar daca a fost cu multi, poate incerca sa gaseasca unul ok si poate esti tu acela.

| AlexZoom96 explică (pentru OanaDD):

Stiu ce spui, dar, am asa eu frica asta jn mintea mea, nu știu de ce ma tot gândesc ca poate ma inseala pe acolo poate nu, nu știu, ea îmi da de înțeles ca nu și ca ești o fata cuminte, în fine, merit sa încerc totul. Asta e, pana la urma, vedem ce va fi.