| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

Vi s-a intamplat vreodata ca o fosta iubita sau fost iubit, fosta prietena sau fost prieten, sa va caute dupa ce ati avut o cearta in care voi sau celalalt partener sa va blocheze peste tot dupa multe jigniri, amenintari si reprosuri? Daca da, cam dupa cat timp?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La intreval de 3 ani apoi altul dupa 5 si cred ca a mai fost dupa cateva luni. Regreta dar mie nu imi pasa. Eu am fost cel care o ameninta ca sa scap mai usor de ea. Se pare ca ii place sa fie tratata rau ma enerveaza cand ma cauta nu vreau s-o vad deloc.

| Adry05 a răspuns:

Sincer, dacă e cazu de jigniri și astfel de chestii degeaba te scoate, chiar vrei asemenea oameni în jur?

| Andreeush a răspuns:

Ce rost ar avea?
O astfel de persoană care te amenință nu ar mai trebui băgată în seamă.

| zilog a răspuns:

Sex remember se numeste când foștii iubiti se mai întâlnesc din când în când pentru o pertidă de sex.
De exemplu eu am o iubită pe care am cunoscut-o la vărta de 16ani
Apoi am avut mai multe relatii de vreo 3 ani fiecare dintre ele in medie
Dar de fiecare dată când mă supăra una cu care eram eu în acel moment îi dădeam telefon acelei fete îi spuneam că sunt supărat și mergeam stăteam câteva zile la ea acasă si făceam dragoste cu ea.
Apoi mă întorceam înapoi la relația mea din acel moment,
Apoi iar rămâneam scingur pentru că relațiile se mai șî termină apoi iar începeam să plâng iar zicea să ma duc la ea și tot așa
si văd că acea relație a durat 20 de ani în care ea mă tot consolează cam o dată pe an sau de mai multe ori într-unul dintre ani apoi poate că trec vreo 3 ani in care nici măcar nu o sun
apoi intr-o zi o sun si ea spune să ne vedem să facem dragoste

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Pai dacă te cauta... Te cauta tot sa amenințe. Nu înțeleg gândirea unor persoane. Nu înțeleg cum poți sa reproșezi anumite chestii și sa mai ai pretenția ca persoana aceea tot sa mai fie împreună cu tine. Cum poți sa ameninți o persoana pe care spui ca o iubești? Cum poți sa ai pretenția sa fii iubit din moment ce ameninți? Oare ți-ar plăcea gândul ca o fata sta alături de tine de teama în loc sa stea din iubire? Dacă nu mai exista iubire dintr-o parte sau chiar din amândouă, de ce nu se încheie o relație frumos? Asta a fost sa fie, mergem mai departe. Sunt atâtea suflete pe pământul ăsta, de ce sa stau/stai într-o relație toxica? De ce sa trăiești în nefericire când poți sa îți găsești fericirea atât tu cât și ea? Nu mai aștepta să te caute / nu mai cauta! Lasă timpul sa treacă și continuați viața!